Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szabad a hörcsögnek vizet adni?

Szabad a hörcsögnek vizet adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Ezt azért kérdezem,mert olvastam több könyve és több fórumon is,hogy nem kell neki vizet adni,mert kinyeri az almából,répából a szükséges vízmennyiséget.

Kérlek segítsetek:)


2011. febr. 9. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Én sem adtam nekik soha. Viszont kaptak mindig valami zöldséget, gyümölcsöt, ami pótolta a vizet.
2011. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Én nem adtam soha egyiknek sem, mert valóban elegendő nedvességhez jutnak gyümölcsből, zöldségből.

De tudok olyat, aki hörcsögitatót szerelt fel a ketrecre, és néha kortyolgatnak belőle a hörik.

Tálba semmiképp ne tegyél vizet, mert kiborogatják.

Itatót nyugodtan szerelhetsz fel, aztán meglátod, hogy használják-e vagy sem.

2011. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell neki víz, már 25-30 hörcsögöm volt, egyik se kapott.

Most próbaképpen adtam neki egy kupakban vizet, nem tudta mit kell vele csinálni, csak felrúgta. Felesleges.

Amúgy azért mondják, hogy nem szabad, mert fellöki, összevizezi magát és megfázik. A golyós itató jó lenne, de mivel tudom, hogy nincs rá szüksége, én nem veszek.

2011. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:
Nem csak szabad, ajánlott is. Vegyél egy golyós itatót. Igaz, hogy képesek túlélni zöldségen és gyümölcsön is, de azért sokkal jobb nekik, ha kapnak vizet. A tálka valóban nem működik, ahogy semmilyen más rágcsálónál sem. Régen tenyésztettem aranyhörcsögöt, elég sok állatom volt, és alaposan kihasználták az itatót, pedig mindig volt zöldségük is. Főleg nyáron rengeteg víz fogyott.
2011. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ez hülyeség, hogy nem kell nekik víz. igen sok gyümölcsből nyernek vizet, de az sok esetben nem elég. egy golyós itató pár száz forint és akkor iszik belőle amikor akar. én mindennap adok neki friss zöldséget, és gyümölcsöt, de mellette ugyanúgy iszik elég sokat az itatójából. főleg nyáron, mert akkor nem elég nekik a gyümölcs.
2011. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gfero ***** válasza:
100%
egy golyós itatott akkor is fel kel szerelni ha zöldséggel meg gyümölccsel etetsz
2011. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen adj neki vizet! Az enyém sok zöldséget és gyümölcsöt kap enni, mégis naponta 3-4-szer is előbújik, hogy igyon az önitatójából.
2011. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Brigi ^^ ***** válasza:
Az én hörcsögöm nagyon sok lédús zöldséget kapott, de így is állandóan vizet ivott az itatójából. Szerintem mindenképpen tegyél be neki, ártani nem árt. Sőt!
2011. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem adok a hörcsögömnek.Mert fél az önitatótól.
2011. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát nekem két hörcsögöm van és naponta legalább egyszer isznak az itatóból, pedig gyümölcsöt, zöldséget is kapnak. Szerintem nem hiába gyártanak itatókat a számukra.
2011. febr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!