Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Felvilágosítanátok nyusziügyben?

Felvilágosítanátok nyusziügyben?

Figyelt kérdés

teljesen bele zavarodtam!!!most már téll nem tudom hogy van a nyuszikkal!

szal például az érdekelne h:logófülű holland törpenyúl:ő így fajtiszta?

vagy ez így keverék:oroszlán fejű holland törpenyúl?

meg minden a nyuszifajtáival kapcsolatosan!!!!már non belezavarodtam!:S


2011. febr. 13. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, itt nagyon könnyen ki tudsz igazodni. De például a: Holland kosorrú törpenyúl már nem fajTAtiszta, mert a holland törpe és a kosorrú törpe keveréke. De az oroszlán fejű, törpe kosorrú már egy elfogadott fajTA!

Máshoz nem tudnám hasonlítani, mint a kutyáknál: Egy kutya fajTÁT csak több fajat keresztezéséből alakíthatnak ki. De most divatba jöttek ezek a MAltipoo szerű kutyák. Ők is Fajták, csak a Kutya Szövetség még nem fogadta el, tehát keverék. Amíg nyulaknál el enm fogadják a holland kosorrú törpét addig az keverék. Miután elfogadták, megírták, hohy milyen színe lehet, hány kg lehet, utána már FajTA.

[link]

Itt találsz leírást is róluk!

Remélem érted!

2011. febr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!már értem!;)
2011. febr. 13. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A holland csakis állófülű lehet, és rövid szőrű.

Az oroszlánfejűnek hosszú szőre van, vagy csak a fején, vagy ha dupla génes akkor az egész testén, de lehet álló és lógófülű is.

A kosorrú csakis lógófülű lehet (ez a hivatalos neve), ami lehet rövid és hőszúszőrű is.

Igazából a lógófülű holland törpenyulat (ami nem létezik), hivatalosan törpe vagy miniatűr kosorrúnak hívják (súlytól függően).

összevissza nem szabad keresztezni őket mert beteg egyedek jöhetnek létre.

2011. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
húú jól írják itt előttem, ilyen nyuszit ne vegyél, mert a lógófülűek és az állófülűek között különbség van az állkapcsukban, ha ezeket keresztezik, foghibásak lehetnek az utódok!
2011. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!