Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac ehet gyermeklán...

A tengerimalac ehet gyermekláncfűt, /tyúkhúrt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 21:20
 1/9 A kérdező kommentje:
És sajtot?
2011. márc. 3. 21:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Enyém eszik gyermekláncfűt évek óta, lassan 7 éves és semmi baja
2011. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyermekláncfüvet, tyúkhúrt kaphat, ha tiszta helyről szeded (nem városi parkból, autóút mellől), de meg kell mosni és kicsit megfonnyasztani, különben felfúvódik a malac. Sajtot nem szabad.
2011. márc. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek imádják a tyúkhúrt, persze nem benzingőzös helyről szedem és gondosan megmosom, kiszedem belőle a gazt, mielőtt megkapják.

Nem szoktam megfonnyasztani egyébként, mert én sem szívesen eszem fonnyadt salátát. Semmi problémájuk nem lesz tőle. Csak hagyom jól lecsöpögni, utána adok nekik egy kis adagot.

2011. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ami a gyermekláncfűből kijön, aza kutyatejnek nevezett valami, azt is megszabad enniük?
2011. márc. 4. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a levelét add oda nekik, az én malackáim is kaptak már pitypanglevelet, bár nekik csak az elején volt érdekes.
2011. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az én malackáim kedvenc csemegéje mind a kettő.


Nem csakhogy adható hanem kell is adni nekik aki megteheti.


Különösen igaz ez a gyermekláncfűre ami többféle vitamint is tartalmaz (A, többféle B, D...), köztük a tengerimalac számára nélkülözhetetlen C vitamint.


Egyébként mindkét növény alkalmas emberi fogyasztásra is.

2011. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
az én tengerimalacaimat mikor kivittük legelni a kertbe, úgy falták a gyermekláncfüvet hogy csak na. virággal, levéllel, szárával együtt. imádták. :) úgyhogy mindig szedtük a kertben és vittük nekik, és falták :)
2011. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bon333 válasza:

Az enyém csak a szárát eszi meg.

De amúgy nagyon szeretik.

Ajánlatos megmosni mielőtt odaadod nekik

2021. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!