Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek törpenyuszit...

Szerintetek törpenyuszit lehet csincsillával együtt tartani?

Figyelt kérdés
Van egy egyedül maradt csincsillám (elpusztult a párja egy hónapja), és a városban, ahol élek, sehol nem találok neki társat, még állatkereskedésekben sem. Viszont húsvétra szeretnénk a kisfiamnak egy törpenyuszit venni, szerintetek összerakhatom a csincsillámmal, kijönnének egymással?
2011. márc. 26. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Szigorúan nem! Két különböző fajú rágcsálót nem lehet együtt tartani, más és más helyre és táplálékra van szükségük, nem beszélve arról, hogy egész biztosan nem jönnének ki egymással, a nyuszi nagyobbra fog nőni és bántani fogja a csincsillát. Keress inkább még egy csincsillát a másik mellé, ha megmondod hol laksz talán tud valaki segíteni vagy akkor tartsátok a két állatot külön.
2011. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Egyetértek az előző válaszolóval, semmiképp sem lehet őket együtt tartani!!

A nyuszit csak akkor vállald be , ha ti, mint felnőttek gondoskodni tudtok róla, hiába veszed a gyereknek úgyis ez lesz a vége az esetek többségében, sajnos sok szomorú sztori terjeng a húsvéti nyuszikról, bárcsak ez az ünnep nyuszik nélkül zajlana..

2011. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen gondoznánk a kis jövevényt, nagy állatbarátok vagyunk, a kisfiunk is mindig segít a csincsillát tisztán tartani, gondozni, foglalkozik vele(elég régóta velünk él már). Ezért is mernénk a nyuszit bevállalni, és ezért gondoltam a csincsilla mellé, mert törpenyuszi, pici maradna. De akkor szerintem külön ketrecet veszünk neki.
2011. márc. 26. 20:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Székesfehérváron van egy csincsi tenyészet, Dunaharasztin is van. expresszen is van egy csomó csincsi!


Írd be google.hu-ba , hogy eladó csincsilla .... megye

Bead egy pár oldalt majd biztos! Remélem tudtam segíteni!


Amúgy engem nagyon leosztottak mikor először csincsillát tartottam mert, azt mondták, hogy társas állat. Így mindenképp kettőt kellett vennem. Ha meg nézed minden állat társas állat. de láttam már tengerimalac-csincsi barátságot. De a tengerimalac is 8 hetes volt a csincsi 3 hónapos így könnyebben össze szoktak! :)

2011. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Láttam én is, hogy más városokban vannak csincsillák, de mi nem tudunk elmenni értük, a szállítás nagyon bonyolult így. Meg ráadásul felújítás van nálunk, tízezer körül lenne az utiköltség. Sajnos nem engedhetjük meg magunknak.

Tisztában vagyok vele, hogy társas lény a csincsilla mi is párban vettük, csak sajnos elpusztult a párja. Vemhes lett, megrepedt a méhe és kivérzett (még mielőtt azt kapnám bárkitől, hogy ha elpusztult, nem jól gondoztuk)

Nyuszit ingyen kapnánk, ezért is gondolkodtam el, hogy bevállalnánk a csincsilla mellé, de akkor legfeljebb majd akkor találkoznak, ha kicsit kiengedjük őket a lakásba szaladgálni.

2011. márc. 26. 21:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Néztem már a közelben csincsillákat (Szeged pl.), írtam is az eladónak, de szinte mindenhol azt a választ kaptam, hogy már elkelt, már nem áll az ajánlat.
2011. márc. 26. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazából, ha a tízerzes útiköltséget soknak találjátok (amit megértek), akkor ne vegyetek nyuszit, hiszen külön kellene majd őket tartani és az alapfelszerelése is jócskán tízezer fölött van.

Szerintem inkább várjatok a következő csincsilla alomra, érdeklődjetek, mikor lesz és jegyezzetek rá elő.

2011. márc. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hiába törpenyúl, akkor is sokkal nagyobb lesz mint a csincsilla.

NE húsvétkor vedd! Elhiszem, hogy jól tartjátok, meg akkor olcsó meg minden, de akkor minden állatkereskedés nyuszit árul, de olyanokat, hogy néhányuk halálos beteg! NE állatkereskedésbe vedd! Nézz a www.torpenyul.lap.hu -n tenyésztőket. Az enyém is onnan van, és így nem kell vele orvoshoz járni.

Vagy inkább vennél egy olcsó, beteg nyuszit, akinek többet kell majd költeni az orvosi kezelésére, mint magatokra?

A kérdéshez: ne tartsd őket együtt, mert teljesen más életmódot élnek!

2011. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A nyuszit baráti áron kapnám egy tenyésztő ismerősünktől. Viszont ha mindenki így látja jónak, nem fogom összeengedni a csincsillával, esetleg amikor kint szaladgálnak egy kicsit, akkor találkozhatnak. :) Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 28. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!