Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpenyuszit lehet együtt...

Egy törpenyuszit lehet együtt tartani egy tengerimalaccal? És aki allergiás a tengerimalacszőrre, az a nyúlszörre is az lesz?

Figyelt kérdés
köszi.(:
2011. ápr. 4. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Én próbáltam, mert szakkönyvben azt olvastam, hogy lehet.

Nem sikerült. Nőstény nyulam volt, és hím tengerimalacom. A nyusz mindig zaklatta a malacaot, állandóan bezavarta a házába, gyakran rugdosta, külön kellett őket vennem.


Biztos hogy én rontottam el valamit, de nem tudom hoy mit.

2011. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nőstény nyuszit és hím tengerimalacot tartottam együtt, nagyon jól elvoltak egymással, a tengerimalac mindig a nyuszin aludt keresztbe :) Ha valamelyiket kivettem, a másik mindig kereste, a tengerimalac addig vinnyogott míg vissza nem raktam hozzá a nyuszit :)

Nálam úgy volt, hogy előbb volt meg a malacka, aztán kaptuk a nyuszit néhány hetesen.

2011. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a malacka rágcsálta a nyuszi szőrét, szóval én sem javasolnám.

Az allergiánál szerintem nem törvényszerű, de nagy az esélye, hogy akkor a nyúlszőrt se bírja az illető.

2011. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rokonoknál egy nyuszi 2 tengerimalaccal lakik együtt, és nagyon jól kijönnek egymással. A nyuszi nyalogatja a malacokat, és egészen elkopott a nyakánál a szőr, mert a malacok mindig odafekszenek. Mindazonáltal szerintem nem ajánlatos, mert mégiscsak eltérő szokásaik és tulajdonságaik vannak, és csak mert egy bizonyos nyuszi jól kijön egy (vagy két) bizonyos tengerimalaccal, az nem jelenti, hogy minden nyuszi kijön minden malaccal. Ha megoldható, inkább legyen külön helyük. Ráadásul ha a nyuszi volt először és beraksz hozzá egy malacot, biztosan védeni fogja a területét. Esetleg fordítva tudnám elképzelni.
2011. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a nyuszi volt előbb, és a malac jött később.

Ennyire "vadállat" tud lenni egy területféltő füles?

2011. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:
A nyulak rúgni szoktak, könnyen kárt tehetnek a kisebb tengerimalacban. Akár vidám ugrándozás közben is sérülést okozhatnak. Ezen kívül más a tápanyag igényük is, bár alapvetően mindkettő szénaevő, a malacnak pár %-kal több fehérjére van szüksége. Nem lehet megoldani, hogy mindegyik a neki való tápot egye csak.
2011. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Dehogyis!

Más életmód, más táp, más méretek.

ne!nagyon ne!

2011. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt együtt bak törpenyúl és nőstény malac.A malac udvarolt a nyúlnak mert azt hitte, hogy egy hím malac.De aztán különszedtem őket, mert megnőtt a nyuszi és jóval nagyobb lett mint a malacka.Féltem, nehogy megrúgja vagy ráüljön vagy valami.Nem jó őket együtt tartani.
2011. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én tartottam egyszer együtt őket, mindig egymás mellett feküdtek és a nyúl tisztogatta a tengerimalacot.Jó bartátok voltak. :)
2011. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egy nöstény nyuszit, és egy hím tengerimalacot tartok együtt, nagyon jól elvannak nyalogatják egymást, együtt alszanak, nem lehet velük külön foglalkozni, mert akkor, már hiányoznak egymásnak, az allergiát, pedig nem tudom.
2015. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!