Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúlon mi lehet ez?

Törpenyúlon mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy nőstény törpenyulam.2 éves.Pár hónapja lettem rá figyelmes, hogy olyan mintha tokája nőtt volna.Gondoltam lehet túl sok kaját kapott és csökkentettem a táp adagján.Nem tapogattam én ott az álla alatt, de a minap csak megnéztem.Hát egy cseresznye méretű csomó van az álla alatt.Úgy közvetlen a két állkapocscsont között.Megvan keményedve és olyan kicsit rücskös a felülete.Amikor tapogattam kicsit elhúzózkodott, de nem adott ki semmi hangot.A súlyát lemértem és nem fogyott nem is hízott.Lehet, hogy valamilyen daganat?Ez a tokának hitt csomó akkor keletkezhetett, amikor kaptam egy nagy bála szénát és volt benne sok szúrós növény is.A nyuszi meg beleugrált és lehet esetleg, hogy megszúrta.Jövőhéten elviszem állatorvoshoz, csak megkérdezem hátha esetleg valaki tudja mi lehet ez.A nyuszi jól eszik, iszik.Széklete is normális.Nem bágyadt.Játszik, ugrál stb.
2011. ápr. 6. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet szúrástól.
2011. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogy a nyúl lehet e allergiás!

Mert a minap a kutyámat ugyan ilyen tünetekkel vittem dokihoz,és kiderült allergiás!

De akár meg is szúrhata valami!

2011. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,

ez elég sok mindentől lehet, de hogy egyértelműen mitől, azt nehéz megmondani, nekem legalábbis így látatlanban.

Írj ide a fórumba: [link]

Tenyésztők, profik is látogatják az oldalt nap mint nap, biztos tudnak többet is mondani.

2011. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia :D volt már fialása? a nyulak fialás után elkezdenek hízni nagyon vagy akár előtte is szerintem ettől lehet
2011. ápr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem nem fialt, de nem is fog.Ez nem toka, hanem valami duzzanat vagy daganat szerű.
2011. ápr. 9. 12:29
 6/6 anonim válasza:
Mi volt a nyuszi baja.Csak mert az enyémnek is ilyen tünetei vannak.
2014. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!