Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy könnyítsek...

Mit tegyek, hogy könnyítsek az álterhes nyuszim életén?

Figyelt kérdés

10-11 hónapos a nyuszim, akit a kereskedés után 2 család nem bírt elviselni, mi 4-5hónapos korában vettük magunkhoz. (annyira nem foglalkoztak vele, hogy még a korát sem tudták megmondani, és rühességgel hoztam el) Szóval Luxi elég szeleburdi. Az első tüzeléseit is megérezte, teljesen megváltozott a viselkedése, de most rosszabbra fordult a helyzet. Más nyuszival nem találkozott, mégis tépi a mellkasát, szénát gyűjt, a rongyait hurcolja, vagyis fészket csinál. Ez a második alkalom. Pár hete már túl estünk ezen egyszer. 5-6 napig alig evett, véresre tépte magát. Ennek kb. 2,5hete lett vége. Szóval egy hónap alatt másodszor jött elő. Lehet tenni ellene valami? (ivartalanítás, pároztatás) Egyiket se szeretnénk, de akkor ez most állandó lesz? A szőrét elvegyük, vagy akkor még többet tép? Jó sok kérdésem lenne, nagyon nem tudom, milyen hatással lehet ez az életére. Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!

T


2011. ápr. 14. 21:21
1 2
 11/11 anonim válasza:
Szerintem nálunk is álterhes a nyuszi, mert 36 napja volt utoljára mellette kannyúl. Most pedig tépi a szőrét, de sehol semmi.
2012. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!