Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Április 3. -án születtek...

SOS! Április 3. -án születtek kishöcsögeim. Már ideje lenne kitakarítanom őket. A szemük kinyílt de az anyja húzgálja el őket a helyükre. Kitakaríthatom?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Az anyjuk azért húzigálja őket mert kaja van xD Én úgy takarítottam ki, hogy a terrárium egyik felében volt a kisház, ott szült az anya, és ott voltak a kishörik is, amikor nem indultak éppen felfedezőútra.

Fogtam egy kartonpapírt, betettem a két fél terrárium köz, hogyha ijönnek akkor ne tudjanak odamenni. Azt kiszedtem, kitakarítottam ,visszaraktam. A másik felét sajnos acsak akkor tudtam kitakarítani, amikor már megnőttek a kishörik, mert féltem hogyha az anyjuk megérzi rajtuk az emberszagot, akkor elhagyja őket és meghalnak.. .akkor jól jártál ha a kisházadnak van alja is. ha van, akkor amikor épp mindenki benne van naggyon óvatosan nehogy kijöjjenek tedd át egy vödörbe amiben forgács van vagy amit alomnak használsz. meg tehetsz be kaját egy kisit nekik vagy amit gondolsz. addig kitakarítod, ügyelve h midnen kishöri a vödörben legyen, nagyon el tudnak ám bújni a kiskrapekok :D Utána visszarakod őket és mintha mi sem történt vna :D

2011. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én ugy gondoltam kiszedem őket egy wc papír gurigával. Am már ha a szemük kinyílt meg lehet simogatni őket ezt tudom.
2011. ápr. 16. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló :D

Milyen fajta hörcsögök? :)

Én a dzsungáriaimat kézből etettem amikor kinyílt a szemük majd simogattam is, de nem emlékszem olyan ól, régen volt az már.

Lehet h nem túl humánus megoldás, de volt egy kislapát amivel az almot szedtem ki mindig, és akkor azzal megfogtam őket, vagyis az alattuk levő alommal együtt és úgy is tettem át őket a vödörbe amikor már rohadtnagy kosz volt a ház körül xD Nem lett semmi bajuk :)

2011. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én patinál azt csinálom, hogy elcsalom az anyócát a fészekből, kiveszem, így még ha akarna, sem tud megtámadni, ha a kölykeihez nyúlok.
2011. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!