Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom, ti hogy vagyok...

Nem tudom, ti hogy vagyok vele, de én nagyon ki tudok akadni ezeken a "húsvétinyúl-tartókon". (? )

Figyelt kérdés

Borzasztóan sajnálom szerencsétlen kis állatokat :( Olyan kérdéseket olvasok itt, hogy égnek áll a hajam.... száraz kenyeret a nyúlnak... beteg-e, ha sárga a pisije. pffff :( Ez annyira elszomorító :(


Egy "állandó" nyúltartó :(


2011. ápr. 23. 18:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy ki tudja, mi lesz a sorsuk szegény nyufiknak az ünnep után... Mert ugye kevesen tartják meg 1-2 hétnél tovább
2011. ápr. 23. 18:39
 2/13 anonim válasza:
28%

Én is nagyon sajnálom a nyuszikat...főleg azokat,akik az utcára mennek,a szerencsésebbek meg a pörköltbe. :(


:)

2011. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségteljes állatkereskedők ezzel is szoktak számolni. Amikor mi évekkel ezelőtt elhoztuk húsvétra a nyuszit, lelkünkre kötötte a kereskedő, hogy ha mégis megunnánk, vigyük vissza neki, eredeti áron visszaveszi. Persze nálunk szó sem volt ilyesmiről, azóta is boldog családtag a nyuszika. De szerintem sok állat életét mentheti meg az ilyen hozzáállás.
2011. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Hát igen! Sajnos az ember hajlamos ész nélkül vásárolni!


Eleinte még nagyon cuki,ahogy levegőt vesz, rágcsál, hallgatózik, ugrál, egyebek, aztán már unalmas. Aztán rájön, hogy takarítani is kellene alatta, azt meg már nem olyan "menő" mesélni a klubban, csak azt, hogy a gyerek nyuszit akart és kapott is, mert mi mintaszülők vagyunk!


Számomra is gusztustalan dolog, de sajnos tenni ellene nem tudsz.


De mondjuk nem csak a nyuszikkal megy ez. A múltkor hörikről volt szó. Tanácsoltam, hogy egy 4 évesnek még talán nem kellene, mert... Olyan szinten lettem leugatva, mintha csak azt mondtam volna, hogy menjen az anyukájába.


Nem hallgatnak senkire! Aztán ha már megunták és kirakják, akár az utcára, akár egy állatkertnek ajándékozzák, akkor nem szakad meg az a "drága jó" szívük, hogy látják a gyereket elkeseredve?


Sajnálatos!

2011. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sok az ostoba ember! Teljesen egyetértek veletek. Sokan az állatokat még mindig nem tisztelik, és úgy vannak vele, hogy "az csak egy állat". Ha az állatok ugyanolyan kiszolgáltatottak, mint a gyerekek, akkor ők miért nem kaphatják meg ugyanazokat az esélyeket a méltó élethez?! Mert "csak" állatok?

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." <--- és milyen igaz!

2011. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a legszomorúbb, hogy sokan a gyerekeknek veszik meg, úgy mond egy, két hétre, és abba nem gondolnak bele, hogy egy kisgyerek, mennyire fog kötődni hozzá és milyen érzés lesz az, mikor meg kell válnia tőle...na meg persze, ez az "állat kölcsönzés" is önmagában elszomorító mikor visszaviszik, vagy eleresztik valahol mert már nincs rá szükség. Ez nem egy játék, hogy megunom és elrakom, egy állat, felelősségteljes állattartással párosul!
2011. ápr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szerencsétlen nyuffancsok:(.... nekem is van egy kosorrú törpém, és csak hüledezek, mikor ezt a sok buta kérdést olvasom :(

azt nem értem, ha valaki már volt ennyire felelőtlen, hogy egy hirtelen fellángolásból nyulat vesz, mert jajj de cuki, akkor ha már megvette mért nem jár utána, hogy mik az igényei, mit ehet, mit nem stb. stb....

ott ülnek a számítógép előtt, nem hogy olvasgatnának akkor legalább most, hogy nyulasok lettek :S

tök jó kis oldalak vannak (torpenyul.hu, nyuszivilag.hu) mért nem lehet utánajárni? :(

2011. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem értem hogy ezt mér csinálják az emberek nem gondolnak bele hogy milyen lessz utána..... ???????????????
2011. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ki vagyok akadva mindenkin aki egy állatot hirtelen felindulásból felpakol a lakásba azután kiakad mert az piszkot csinál. Ezt előtte kellett volna végiggondolni és mondjuk tájékozódni mi kell még hozzá. Mondjuk nekem elvem, hogy minden állat helye az udvaron van, de ha valaki bevállalj a lakásban tartást akkor legalább rendelkezne egy tisztességes ketreccel mielőtt hazavisz egy nyulat.
2011. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Felelőtlenség! :) Nem írom le ugyanazt, de én is teljesen egyetértek az előttem szólókkal.
2011. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!