Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most kaptam 2 hörit. Hogy...

Most kaptam 2 hörit. Hogy gondozzam őket? ( sok kérdésem volna)

Figyelt kérdés
egy lányt és egy fiút ,a lány campbell a fiú dzsungáriai. Nem tesók de jól megvannak egymás mellett. A fiú szinte egész nap pörög a lány visszahúzódóbb szinte csak éjjel jön elő. Az egyik gondom hogy nem látom hogy nagyon innának. A másik hogy a fiú rágja a keréknek azt a fém részét. Olvastam fog koptatásról meg ilyenekről de nemtom pontosan mit rakjak be nekik és mikor. Normális hogy a lány ritkán jön ki? Úgy érzem fél tőlem. És majd meg akarom fogni őket hogy csináljam először mert félek hogy megharap? Tudom hogy kicsit sok a kérdés de lécci segítsetek!?
2011. máj. 8. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz pár hét múlva egy rakás kis hörcsögöt akkor azonnal szedd szét őket....

Minek kaptál egyáltalán ha nem tudod hogy kell őket gondozni?

2011. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.nem ezt kérdeztem

2. Hülyén fogalmaztam meg tudom hogy kell tartani őket csak amiket kérdeztem azokat nem vágom de ha válaszol rá valaki ezt is fogom tudni;)

2011. máj. 8. 23:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is, azonnal válaszd szét őket! Még akkor sem lenne szerencsés párban tartani őket, ha azonos fajba tartoznának, de így - már, bocs a kifejezésért -, abszolút semmi hozzáértéssel meg pláne nem kéne hibrideket gyártani! (bár lehet, hogy már késő, és befedezte a hím a nőstényt, de legalább több almot nem kéne lehozni tőlük) Meg amúgy is jobban érzik magukat egyedül, magányosan élő állat mindkettő. A campbell törpehörik természetükből fakadóan kicsit vadabbak, ő valószínűleg sosem lesz teljesen kezes, bár ha sokat foglalkozol vele, akkor végül is lehet, hogy valamennyire megszelídül. Ha rendes kaját kapnak, akkor nem kell külön foglalkozni a fogkoptatással. Lehet kapni direkt hörcsögnek való tápot, azt add nekik, meg szénát, utóbbiból szeretnek fészket építeni is, meg persze eszegetik is. Víz mindig legyen előttük, attól, hogy nem látod, hogy isznak, még isznak, csak keveset.

És légy türelmes velük, idő kell nekik, míg megszokják az új helyüket és téged.

2011. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! A boltba azt mondták együtt jobban érzik magukat akkor engem átvertek? És ha kicsik születnek az nagy baj?
2011. máj. 8. 23:56
 5/9 A kérdező kommentje:
mert van nagyon jó állatorvos barátunk aki segítene. És a boltba egy helyről szedték ki őket és ha eddig nem szült attól lehet hogy még fognak? Amúgy 5 hetesek
2011. máj. 9. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Az állatkereskedésekben általában nem igazán értenek az állatokhoz, vagy ha mégis, akkor nem érdekli őket, mi lesz az állattal, a lényeg, hogy minél több pénzt hagyj ott. A dzsungit és a campbellt is egyedül ideális tartani. Ha együtt nőnek föl, akkor a különböző neműek elviselik egymást, de semmiképp nem ajánlatos együtt tartani őket. Egyrészt állandóan szülni fog a lány, és hamar tönkremegy a szervezete, nem fog sokáig élni, másrészt a hibrideknek sajnos sok genetikai problémája, betegsége lehet, harmadrészt ismeretlen származású állatokat amúgy sem nagyon kéne továbbtenyészteni, ki tudja, milyen betegségeket hordoznak, amik talán csak a kölykeikben, unokáikban jönnek elő. 5 hetesen talán még nem késő, elvileg ugyan ivarérettek lehetnek, de ha szerencséd van, még nem jött össze nekik. Szóval minél hamarabb válaszd szét őket!
2011. máj. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5 hetesek, vagyis azért kerültek az eladási listára mert már ivarérettek, más szóval nagy esélye annak hogy ha együtt maradnak akkor szaporodni fognak...És hidd el nekem, baromira nem jó az ha folyton szülni fog, neked lehet hogy buli lesz mert jaj de édesek, de az ő érdekeiket is nézd. Egyik barátnőm csak azért vett az egerének párt hogy szülessen sok kicsi mert aranyosak, aztán fogta és mindet beadta az állatkereskedésbe...ott meg nem luxus nekik az élet. Arról nem is beszélve hogy az állatkereskedésekben annyit értenek az állatokhoz (általában) mint majom a kávéfőzéshez...

Ha más szempontból nézzük, most képzeld el hogy megszületnek a kicsik, és itt nem 2-3ra gondolok (..) akkor mit fogsz velük csinálni? Egy idő múlva őket is szét kell választani, hímeket és nőstényeket is. Ha születik mondjuk 8 mit csinálsz velük, te is lepasszolod valakinek?

Normális emberbarát nem csinál ilyet...

2011. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi de én nem élvezetből csinálnám akkor nem írnék ide. pont azért kérdeztem hogy megtudjam hogy neki a legjobb
2011. máj. 9. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
szétszedted már őket legalább... ?
2011. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!