Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyha egy sima fekete meg...

Hogyha egy sima fekete meg egy sima fehér nyulat párosítok akkor abból születhetnek tarka nyuszik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 17:35
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:

Ha a fehér nyúl albínó, tehát piros szemű, akkor az összes utód vadas színű lesz, tehát barnásszürke vadnyúlszínű. Ha mázlid van, akkor a fehér is hordozta a fekete allélt, és akkor vadasok és feketék fognak születni.


Azért, mert a fekete és az albínó változat is recesszív, és mivel külön gének okozzák ezeket a változatokat, ezért az utódok mindkét génre heterozigóták lesznek. És mindkét génből a domináns változat fog érvényesülni, ami a vadas.

2011. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A nyuszik jó helyre fognak kerülni egy állatkertbe!Ahol nem ölik meg őket és a szüleim sem olyanok,hogy egy oylan állatot megölnek amit szeretnek!!Amúgymeg azért nemkapok pénzt amiért odadom a kölyköket!!De neked most nagyon nagy a szád kiváncsi vgayok,hogy neked mennyi nuylad van és tudod-e őket normálisan tartani? ;)Én csak egy egyszerű kérdést tettem fel temeg már egyből azzal jössz,hogy én nemértek a nyulakhoz.Gondolkozz már!!Ha egyáltalán nemértenék a nyulakhoz akkor nemis kaptam vólna őket ajándékba....
2011. máj. 11. 21:00
 13/18 anonim ***** válasza:

Nos, két bak nyulam van, ivartalanítva, külön ketrecben, melyeknek alapja ugyebár a 100*50 cm. A legjobb minőségű tápot kapják, oltva vannak, gyakran viszem őket orvoshoz ellenőrzésre, karomvágásra. Gyönyörűek, egészségesek.

Rengeteg honlapon rágtam már át magam, elolvastam mindent, ami a nyúltartással kapcsolatos.

Te mennyit olvastál róluk? 2 oldalt? Oltva vannak? Külön ketrecben tartod őket, hogy a nőstényed pár évet azért megérjen? Mekkorák a ketrecEK? Nos?

2011. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Pedig nem értesz hozzájuk!

Nem szabad egyre tartani őket! Hamarosan megöli egymást te szerencsétlen..


És tudod mi lesz az állatkertbe adott nyuszikkal? KAJA! Odaadják a vadállatoknak.. Te szerencsétlen fúúú.. :@


Mekkora ketrecben tartod őket? oltásokkal hogy állsz? Etetés?

2011. máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
De ez nem olyan állatkert ahol orászlánok meg kígyók vannak.Ez csak egy falusi háziállatpark.. -_-"
2011. máj. 12. 06:56
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy csomó egészséggel kapcsolatos kérdésre nem válaszoltál...amúgy a kérdés kiírása a alapján szándékosnak tűnik ez az egész, mármint a kisnyúl gyártás. Nem tudsz te semmit. Ivartalaníttasd őket ha annyira nagyon gondoskodni akarsz róluk, meg hű de értesz hozzá, így csak szép lassan kinyírod őket....sajnálom a megszületendő kisnyulakat is.
2011. máj. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nemis fogok válaszolni!egézséges környezetben vannak és elvannak kényeztetve.de az iylen bunkó váéaszokra inkább nmevagyok kíváncsi ;)....
2011. máj. 12. 21:09
 18/18 anonim ***** válasza:
Magyarul még sosem vitted őket állatorvoshoz és normális ketrecük sincs..
2011. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!