Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikortól nemzőképes a nyuszi?...

Mikortól nemzőképes a nyuszi? Hogyan tudjuk megállapítani, hogy milyen nemű?

Figyelt kérdés

Van 2 nyuszim feltehetőleg az 1ik fiú a másik lány.Hogyan állapíthatom ezt meg biztosan?

Sajnos nem tudom milyen idős kb 1 hónapja kaptam azóta már 2x akkora mind a 2.

Aki ráér írjon nekem pár sort köszi.


2011. máj. 12. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kormeghatározás - Stroh-féle bélyeg alapján: a könyökcsont ujjak felőli végénél, a csont a külső felületén jól tapintható és kezdetben erősen kidudorodó porcszövet. A módszer ennek elcsontosodása során bekövetkező ellaposodásának vizsgálatán alapul. A dudor 7 hónapos korban már csak kis mértékben tapintható, 8-9. hónapra teljesen eltűnik.


Ivarérettség: Az év első felében született nyuszik 3 hónapos korban (még születésük évében). A május-júliusi nyulaknál ez elhúzódik a 6-7. hónapra.


A nőstény megveri a bakot. (box) Majd végül hagyja magát.


Bocs, nincs nyulam.

2011. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már nagyon fiatalon is befedezheti a bak a nőstényt, aki a szülésbe fiatal kora miatt bele is halhat.


Ivartalanítsd őket, erre valószínűleg amúgy is minden esetben szükség lesz, ivaros bakok és ivaros nőstények külön külön sem jönnek ki általában egymással, ivaros bak és nőstény páros meg állandóan ontja majd a kisnyulakat, a szülések pedig az anyát terhelik meg és teszik tönkre.

Nemek meghatározása:

[link]

2011. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bak nyúl fedezni 3 hónapos korban, vagy kicsivel előtte már tud.

Ivartalanítás 7 hónapos kortól felfelé ajánlott, nyúlhoz értő dokinál.

2011. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nézd meg mindkettőt alulról. A lányok ivarszerve jól láthatóan háromszög alakot formáz, a fiúké kört. De a fiúknál kitapinthatóak a herék is.
2011. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Hát én azt javaslom hogy enged őket össze és meglátod ha mind a kettő fiú nem reagálnak egymásra ha az egyik lány a másik fiú akkor elkezdik a párzást!Én azt javaslom hogy olyan 8-9 hónapos korától pároztasd!
2011. máj. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Ne pároztasd őket, ezt hagyd meg a tenyésztőknek, rengeteg gond adódhat, amit tudás nélkül nem tudsz megoldani és az végzetes is lehet. Te vagy a felelős értük!

Ivartalanítás a megoldás, így van a legnagyobb esélye annak, hogy később is jól kijönnek majd a nyuszik.

2011. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ugyan már,és ami a mezőn ugrál azokat is ivartalanítsuk, hogy majd a tenyésztők megoldják mi?Semmi bajuk nem lesz!Köszönöm azoknak akik a kérdésre válaszoltak.
2011. máj. 13. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
A mezőn rohangáló nyulak és a házi nyúl nem ugyanaz.
2011. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
hát gratulálok a hozzááállásodhoz(Y) kár h mindenfajta ember tarthat állatot:(
2011. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

nem ugyanaz egy mezei nyúl és egy otthon tartott nyúl..-.-

normális esetben am is jobb körülményeket próbál nekik teremteni az ember, mint kint az utcán lenne...

remélem az oltást azért beadatod nekik..

2011. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!