Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Muszáj beoltatni a nyuszit?

Muszáj beoltatni a nyuszit?

Figyelt kérdés

Szüleim szerint úgy sem lesz semmi baja..

De én nagyon féltem és be szeretném oltatni

Viszont nekem pénzem nincs , így csak a szüleimtől kérhetnék.


Mit tegyek?


2011. máj. 29. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Házinyúl, vagy törpenyúl?

Házinyulat szerintem alapból nem kell.

Törpenyulat is csak akkor kell, ha kint tartod, vagy ha gyakran jársz vele sétálni, mert hajlamosabb betegségeket elkapni, mint a házinyúl.

2011. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

4 hónapos törpenyúl.

Bent tartom, de néha előfordul bent is 1-1 szúnyog, és elvileg az egyik betegség levegővel is terjed...

2011. máj. 29. 14:39
 3/15 Platypus ***** válasza:
100%

Ha nem oltod be, akkor az életét kockáztatod. Bp. belvárosában is pusztult már el törpenyúl myxomatózis fertőzéstől. Ha elkapja, és túl is éli, akkor is egy életre csúnya marad szerencsétlen állat.

A szüleid nem jósok, hogy tudják, nem lesz semmi baja. Ha nem használsz biztonsági övet, akkor is lehet hogy soha nem lesz semmi bajod. Csak ha egyszer baleseted lesz, akkor ott halsz meg, amikor az öv megvédett volna. A szobába is csak egyszer kell, hogy berepüljön egy fertőzött szúnyog.

2011. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én ezt tudom is, de a szüleim szerint feleslegesek az oltások.

Kutyánk, macskánk sincs beoltatva

2011. máj. 29. 14:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, oltatni kell. A myomatozist szúnyogok terjesztik, az rhd-t akár a cipőtalpadon is hazavheted. Mindkettő halálos betegség. [link]
2011. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele...
2011. máj. 29. 14:51
 7/15 A kérdező kommentje:

Szüleimet hogy győzzem meg?

1 oltást még ki tudnék fizetni, de 2-t nem...

2011. máj. 29. 14:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Mondd el nekik, hogy olcsóbb oltatni, mint megbetegedés esetén kezelgetni, orvoshoz hordani a nyuszit, nem beszélve arról, hogy ezekbe a betegségekbe elpusztulhat az állat.
2011. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kb 12.000 ft lenne az oltás.. Ennyit biztos nem fognak kifzetni.. :S akármit is mondok...

2 nyuszi van, kb 3000 az oltás

2011. máj. 29. 14:57
 10/15 anonim ***** válasza:

A kombinált oltás, ami mindkettő ellen véd orvostól függően lehet 2000-4000 ft körül ( van ahol ismétlő oltás kell 1 hónap után, szóval igen, lehet drágább). Telefonálj körbe pár helyet, hogy hol olcsóbb.

A szüleidet úgy lehet meggyőzni, hogy a nyuszik akár meg is halhatnak - ez szerintem elég hatásos. A kezelés költséges ha elkapják valamelyik betegséget, sokkal több mint az oltások ára.

2011. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!