Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai hörcsögkölyök...

Dzsungáriai hörcsögkölyök felnevelhető?

Figyelt kérdés
7 született, abból ötöt az anya megevett, az utolsó kettőt épp a szája felé vette (egyébként kétnapos újszülöttek), de őket még épp meg tudtam menteni. Áttettem őket egy hörcsöggyapotos "ágyikóba", a kérdés az, hogy van-e olyan táplálék és etetőlehetőség (itt a "hörcsögcici" helyettesítését értem), hogy fel tudjanak nőni, mert mind az anya, mind az apa megenné, tehát ott garantáltan elpusztul. Még egy kérdés, hogy milyen gyakran kell őket etetni (most egy mililiteres injekcióféléből kapnak tehéntejet, de nem tudom, hogy az hosszútávon jó-e).
2011. máj. 31. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:

nem hiszem. ők is naon picik és vakok, ugye, mint a 'normál' szíriai aranyhörik? Akkor pedig kizárt.

Esetleg lehetséges, h az anyának fehérjehiánya volt, v valami egyéb baj volt a kölykökkel, h megette őket. Megpróbálkozhat esetleg a következőkben hetente vmi 'fehérjés' táplálékot adni az anyaállatnak (lisztkukac tökéletes), h a következő alom ne járjon szerencsétlenül.

2011. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fehérjegazdag, sok táplálékot kapott az anya, de valamiért ragaszkodott a kölykök ízéhez. A megmentésnél is az anya nagyon hangosan, agresszíven cincogott, mintha a halálraítéltet vinnék a kivégzőszobába.
2011. máj. 31. 17:10
 3/9 anonim ***** válasza:

A tehéntej nem a legjobb. Gyógyszertárban vegyél újszülöttnek való anyatejpótlót (vényköteles azt hiszem, de ha mondod, hogy kisállatnak kell, vlsz kiadják). Min. 2-3 óránként kell őket etetni, és utána langyos nedves vattával áttörölgetni a hasukat és a fenekük tájékát. És melegen kell őket tartani! Nem elég , ha betakargatod őket, az nem melegíti fel őket rendesen. Vagy infralámpa alá kell őket rakni (vigyázva, nehogy túl közel legyen és megégjen a bőrük), vagy a testeddel kell őket melegen tartani (berakod a ruhád alá egy szütyőben vagy a tenyeredben tartod őket). Nehéz munka lesz, készülj fel, hogy 2 hétig nemigen fogod kialudni magad.

Egyébiránt meg jó lenne kideríteni, miért ette meg az anya a kicsiket. Vannak alapjáraton "rossz" anyák, de gyakoribb, hogy valamiből hiányt szenved (leggyakrabban fehérjéből) vagy nem érzi biztonságban a kölyköket és azért eszi meg. Ha együtt van a hímmel, akkor válaszd szét őket, valószínűleg megint vemhes.

2011. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Panzi macskatejpótlóval etesd inkább, az emberi anyatejpótló nem megfelelő összetételű számukra. Az előttem válaszoló egyébként jól leírta.
2011. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de a cica eszik húst, a hörcsög meg a kölykök kivételével vegetáriánus állat, nem (tehát a macskatejben lehet hús, ami esetleg káros a kölyköknek...)? mindenki válasza felpontozást kapott még mielőtt valaki azt hiszi nem értek egyet... köszi mindenkinek!! a kölykök már 12 órája szülőtől elválasztva vannak, és (még) élnek! infralámpával világítom őket, kb. 45 cm-re van tőlük.
2011. máj. 31. 22:24
 6/9 anonim ***** válasza:
A Panzi azért nem jó, mert nem oldódik fel teljesen a por, és kicsapódik, és az ilyen pici állat, mint az újszülött hörcsög, nem tudja rendesen lenyelni, megfulladhat tőle. Emberi tejpótlóval viszont már neveltem fel kisegereket és kispatkányokat, szóval inkább azt ajánlom, az teljesen feloldódik. (második voltam)
2011. jún. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a felnőtt hörcsög se teljesen vegetáriánus, szüksége van állati eredetű fehérjére is, még ha kis mértékben is, de van.
2011. jún. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én panzival neveltem, anyatejpótlóval még nem, de valahol azt olvastam, nem jó, de akkor mégis. Szóval mind a kettő megfelelő:) Hogy vannak?
2011. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az egyik már első nap meghalt, a másik meg ma, itatás közben. Nyitotta ki a száját, beleöntöttem a tejet, de mikor becsukta, már nem nyitotta ki többé. :'(
2011. jún. 2. 20:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!