Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungáriai pearl nőstény...

A dzsungáriai pearl nőstény törpehörcsögöm valamiért vad. Mindent megteszek érte nap mint nap, amit kell, de mégsem szelídül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még pár hónapja egy megbízható tenyésztőtől vettem. Nagyon fél a kezemtől és h odanyúlok odakap. Azóta túl van egy szülésen is, 5 kis kölyköt szült. Követtem a tenyésztő utasításait, tapasztalt vagyok már ebben, ezért tudtam mit kell tenni, de a hörcsög fél. A kicsik helyett meg nem akarom őt elajándékozni, furdalna a lelkiismeret, hogy lemondtam róla.
2011. jún. 20. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ő ilyen természetű. Lehet, hogy "kiüt" rajta a Campbell-vér, vagy a szülés miatt ilyen, de ha hónapok alatt nem tudtad megszelidíteni, akkor nagy csodát ne várj szerintem. Ilyennek kell elfogadnod. Esetleg tarts meg egy kicsit, ha van helyed, őt talán jobban meg tudod szelídíteni, ha egész pici kora óta neveled.
2011. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
hát nekem is voltak ien hörcsögeim több is de mindegyik más volt mármint úgy értem h volt amelyik szelídebb volt amelyik vadabb, a szelídebbet gond nélkül simogathattam bármit csináltam vele sose harapott meg viszont volt egy oan is ami nagyon félt aztán idővel hozzászokott a közelségemhez de még így is egyszer kétszer csúnyán belémharapott minden ok nélkül............ de ha mindenképpen dögönyözni akarod akk vegyél fel vmi kesztyűt és lassan nyúlj be hozzá csak semmi hirtelen mozdulat mert azzal elriaszthatod főleg akkor ha előtte már sarokba szorítottad próbálj meg hozzáérni de csak óvatosan és rövid ideig hogy megszokja a közelségedet aztán ha nem rémül meg ettől akk lehet kézbe venni...... sok sikert azért írd meg majd h mire jutottál vele :)
2011. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nEKEM MÁR RENGETEG HÖRCSÖGÖM VOLT ÉS AZ ELADÓ MONDTA HOGY NAGYON VADAK MIND A 3 ALKALOMMAL, ÉS MI TÖRTÉNT?

MEGSZELÍDÍTETTEM!

aZT NEM TUDOM HOGY.HOGY DE VALAHOGY SIKERÜL, BIZTONSÁGBA ÉREZTÉK MAGUKAT.

2011. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fitos Emese (Mesi) válasza:

Csináld azt, hogy amikor még komás egy kicsit meg simogatod a fejét ( persze előtte alaposan mosd meg a kezed, hogy ne érezze rajtad a kaja vagy egyéb dolgok szagát )

aztán, ha szép lassan ki nyílik a szeme és nem ad ki semmilyen fenyegető hangot, akkor fojtasd simogasd tovább!

Aztán ha az meg van, hogy megengedi, hogy simogasd akkor etetheted is!

2011. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!