Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény így is lehetne,...

Vadászgörény így is lehetne, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Én már jó pár éve szeretnék egy vadászgörényt...de nem tudom mit kezdenék vele mert nem túl nagy a szobám,nem mindig vagyok otthon,nem nagyon birom a fájdalmat XD (harapás)12/L
2011. jún. 25. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vehetsz. :) Csak mondjuk,ha itthon vagy akkor sokat foglalkozz vele és ne gépezz hanem játssz vele inkább... :D Egyébként a harapást és a karmolást meglehet szokni,nekem a cicáim folyton karmolgattak és megszoktam. .)
2011. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem ne.
2011. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én dzsungáriai törpehörcsögöt tartok, nagyon cuki, ketrecben van a hálószobámban. Éjjel szokott mókuskerekezni, de már nem zavar a hangzavar. Továbbá szelíd. Csak az éjjeli hanghatásokhoz kell hozzászokni. Höri 1200 Ft + ketrec kb. 5000 Ft használt 3000 Ft, felszerelések (mókuskerék, kajatál, itató...) kb. 1000 ft. 14/F
2011. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem se.. alapból egy ennyi idős lánynak nem való egy ilyen nagy felelősségel járó állat. gondolkozz!! a kezdés kemény lesz legalább 50-60 ezer forint vagy több. idézem nincs vadászgörényem de nem is akarok mert szerintem drágák.. akkor a gondozása? sétáltatni kell, etetni és nem tescos dolgokkal.. szabadon kell engedni de akkor ügyelni kell rá. éjszaka hangos, kaparász. az etetése még annyi h nem odadobsz neki egy marák konzervet, vagy tápot, hanem nyers húst is eszik.. :DD

ha ezeket végig gondolod lehet már nincs is olyan nagy kedved egy vadászgörényhez.

inkább tarst a korodhoz illő állatot: gondolok itt hörcsögre, halra. de minden állat felelősségel jár.

2011. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jah és még annyi h én aranyhörcsögöt tartok pedig már nem vagyok gyerek azért.. :DDD és mégis elolvadok tőle ahogy eszik mosakszik. (:


15/L (előző voltam)

2011. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én még nem mostra gondoltam mert most nekem is dzsungáriai törpehörim van most volt kb 1 éve h elhoztuk...
2011. jún. 25. 17:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg tudnák róla gondoskodni barátnőmnek van és 1 hétig én vigyáztam rá mig elmentek nyaralni...csak az már be volt tanítva és nem harapott
2011. jún. 25. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is mostanában tervezgettem, hogy szeretnék egy vadászgörényt. A kezdeti fellángolás hamar elmúlt. Először én is úgy gondoltam, hogy lesz nekem arra időm és energiám, de aztán rájöttem, hogy se időm se energiám, és legfőképpen pénzem nem lenne hozzá, mint amennyi szükséges lenne. A vadászgörények kényes állatok, nem adhatsz nekik akármit. Amellett, hogy nagyon könnyen alkalmazkodnak az életritmusodhoz, ha ebből kitérsz azt ők rögtön jelzik neked. Napi 2-3 óra aktív foglalkozásra van szükségük, de képesek akár napi 18 órát is aludni. Oltást is kell kapniuk. A felszerelése pedig nagyon drága, szerintem nem éri meg, nagyon felelősségteljes állat. Én a helyedben valamilyen más kisállatot választanék: törpenyuszi, tengerimalac, hörcsög, csincsilla stb. nagyon nagy a választék, biztosan találsz majd hozzád jobban illő kisállatot. Nem véletlen, hogy nem látsz nap mint nap az utcán vadászgörényt sétáltató embert, vagy az ismerőseid között sincsen senkinek (legalábbis nekem) ez nem véletlen. Itt most nem a görényke ellen akartam szólni, hanem mellette:) Remélem, hogy tudtam segíteni.
2011. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!