Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől világosodik foltokban a...

Mitől világosodik foltokban a nyuszim?

Figyelt kérdés

Tök fekete volt, és most már csak foltokban fekete, máshol meg sötétszürke, barnás árnyalatú a szőre. Ez lehet amiatt, hogy ivaréretté vált? 5 hónapos. És akkor változik a színe? Vagy esetleg nyári bunda?

Vagy talán én csinálok rosszul valamit, és nem kap meg vmit, ami kellene neki? Elég változatosan táplálom, sokféle zöldséget kap, kevés tápot, sok széna, víz mindig van előtte. Szinte egész nap szabadon van a szobában, szóval jó dolga van na :)


2011. júl. 6. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, ha oroszlánfejű nyúlról van szó. Ismerem közelről ezt a fajtát, picin nagyon fekete, aztán kezdenek megjelenni fehér csíkok, de van akinek ez már születéskor megvan. Aztán a sörénye meg ha van csizmája elkezd szürkésebb lenni. Remélem segítettem és ne aggódj ez tényleg az ivarérés miatt van. :)
2011. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs a nyusziddal.Az enyém most 4 honapos és születése óta rengeteget sötétedett.A tiédnél forditott lehet a helyzet:)De ez teljesen normális,ugyanugy ahogy az embereknél is..kiskorukban világos a hajuk aztán nagykorukra besötétedik vagy ellenkezőleg:)
2011. júl. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jó, köszi, akkor ezek szerint normális :)

Amúgy nem oroszlánfejű.

Itt egy kép róla:

[link]

2011. júl. 6. 09:11
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos, de fogalmam sincs milyen fajta :D

Nekem akkor is hasonlít egy oroszlánfejűre amiatt a szép fehér csík, meg a gyönyörű fekete szőre....

Első válaszoló voltam.

2011. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos én se tudom, milyen fajta, de tuti valami keverék :) Boltban vettem, ott annyit állítottak róla, hogy törpenyúl :D Se többet, se kevesebbet :) Viszont oroszlánfejűhöz túl rövid a szőre. No mindegy, ez a lényegen nem változtat :)
2011. júl. 6. 09:20
 6/13 Platypus ***** válasza:
Oroszlánfejűből is létezik teljesen rövid szőrű. A sörényt okozó gén intermedier öröklődésű. Amelyik nyúl két példányt örököl belőle, az ki se látszik a szőrből. Az "igazi" oroszlánfejűnek egy példány van belőle. Ezért az oroszlánfejű almokban születhet olyan pici, amelyik egy példányt se kapott a hosszú szőrt okozó allélból, és teljesen átlagos szőre van.
2011. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem. De láttam a boltban a testvéreit is, és mind ilyen rövid szőrű volt. Mekkora esély van rá, hogy mind ilyen lesz?

Tuti, hogy a tesói voltak.

2011. júl. 6. 10:28
 8/13 Platypus ***** válasza:
Ha eleve két ilyen sörény nélküli oroszlánfejűt pároztatnak, akkor az összes kölyök ilyen lesz. És ezek is fajtatiszta oroszlánfejűek, az utódaik mehetnek kiállításra, még ha ők maguk nem is. Más kérdés, hogy nem jellemző a tenyésztőknél az ilyen alom. Mintha a füle is hosszabb lenne a fajtatiszta törpenyulaknál. Esélyes hogy valamilyen házi fajta is van az ősei között. A foltosodást okozhatja az is, hogy rejtve hordozza valamilyen világosabb szín génjét. Az ilyesmi gyakran kihat a szőrzetre ilyen kis mértékben.
2011. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ő egy holland törpenyuszi:)
2011. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:

[link]

Holland törpe pont nem lehet. Ennek a fajtának nagyon jellegzetes testalkata és pici, max 5 centis füle van.

2011. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!