Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Negatívum törpehörcsögökről?

Negatívum törpehörcsögökről?

Figyelt kérdés

Van olyan akinek nem vált be a törpehörcsög, és ha igen akkor miért nem?

Mindenhol azt olvasom, hogy milyen jó és aranyos. De akinek nem vált be, annak miért nem?


2011. júl. 13. 04:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hali!

nekem volt 6hörim ebből a második volt egy dzsungáriai pár.8Frédi,Béni)aztán kiderült,hogy fiú-lány ,de a neve maradt:) Igazából Nekem rajtuk kívül aranyhörik voltak még és azok sokkal kezesebbek-cukibbak.A törpéim vadabbak voltak, megfogni nem lehetett haraptak és kiszöktek a ketrec rácsák volt,hogy letakartam,eldugaszoltam a lukakat,de akkor is köszökött az egyik egyszer tesómat kértem fogja meg kiszkés után lement az ágy alá mi az ágyat felemletük tesóm mondta nem látja letettük az ágyat a végén kiderült csak ott volt de már késő a kiszökés és az ágy lett szegény veszte:( aztán a másik is szökött az nem tom hogy halt meg talán a párja hiánya miatt.Én aranyhöriknél maradok.Persze mindet megsirattam olyan kevés ideig élnek.

2011. júl. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

elírások:

rácsák = rácsán

kiszkés = kiszökés

8 = (

2011. júl. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
En kaptam 2 lany horcsogot es egyik nap mikor hazamentem az egyik szo szerint megette a masikat. A veres darabjai maradtak. Ez nem vicc. Komolyan. Viszont volt 5 tengerimalacom. Egyik se harapott meg soha es nagyon edesek voltak. Mikor mentem haza ugy orultek, hogy sikongattak. Megismertek a hutonek a hangjat mikor kinyitottam, akkor is visongtak, hogy kajat kapnak...En iskabb oket ajanlom.
2011. júl. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát szerintem egy törpehöri szinte semmire se jó.ha felkelted őket,morgós hangot adnak,nagyobb a kiszökés veszélye,téged nem is szeretne..

am uccsó,nekem is van tengerimalacom.kva okos állatok.elviszem sétálni,jón utánam póráz nélkül:D Teljesen odáig van értem.xd

2011. júl. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:

Az első kettő elkövette az eredendő hibát, az összes hörcsögöt magányosan kell tartani. A társaságot csak fiatalon viselik el, ahogy idősödnek, a saját testvéreiket sem tűrik meg. Az esetek 99%-ában csúnya verekedés és gyakran halál a következménye az együtt tartott törpehörcsögöknek. Ez nem a hörcsög hibája, hanem a hülye gazdié, aki nem tájékozódott az állat alapvető igényeiről.

A sok harapós hörcsög meg az állatkereskedések hibája, nem szabad onnan semmiféle kisrágcsálót venni. Az eladónak nincs ideje arra, hogy minden kisállatot naponta megdögönyözzön, foglalkozzon velük. Enélkül pedig nagyon könnyen harapósak lesznek. Tenyésztőtől kell venni, és akkor teljesen szelíd lesz. Egy hörcsög sosem lesz annyira emberközpontú, mint egy kutya vagy akár patkány, de ha nem követünk el eredendő hibákat, akkor egy nagyon helyes kis szeretgetnivaló szőrgombóc.

2011. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már bocs kedves utolsó nem én követtem el a hibát hanem az akkori párom az aranyhörim után nem akartam többet egyenlőre, erre a hülye vett ráadásul 2 utóbb mkiderült párba...amúgy ők nem verekedtek csak egy mindig szökött.

Üdv: első

2011. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ui: az aranyhörik magukba voltak de mind fiatal volt fajtától független
2011. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Képtelen vagyok együtt érteni veletek. Ha egy állat harap, nyugtalan, nem kezelhető, akkor az nem feltétlenül az állat hibája, hanem a gazdáé és a nem megfelelő bánásmódé. Nem is értem, miért várja el egyáltalán bárki is, hogy egy törpehörcsög olyan kezes legyen, mint egy szobakutya, természetileg inkább olyanok, mint a macskák, önállóak, mind saját személyiséggel. A másik dolog, ami számomra felfoghatatlan, hogy miért nem olvas utána valaki, ha egyszer a gondjaiba kerül egy állat, bármilyen legyen is az, akár kapta, akár maga vette. Szerintem nyugodtan lehet tartani dzsungáriai vagy akár kínai törpehörcsögöt is, nekem eddig csak annyi negatív tapasztalatom volt, ami persze nem a fajta hibája, csak az én ragaszkodásomé, hogy korai haláluk (2 év) eléggé megviselő lehet, de rengeteg szeretetet tudnak adni, és aki pl. nem tud megengedni magának egy kutyát, hely v pénzhiány miatt, inkább tartson efféle állatot, szerintem
2011. júl. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kamaszka válasza:
Szia! Sztem a törpehörik és azon belül a dzsungik általánosságban a legkezesebbek nem mind de majdnem. Többnyire attól függ hogy milyen lesz a hörcsögünk hogy kitől vesszük és mennyi idősen . a legjobb ha már (5 hetesen már ellehet hozni a kereskedésből vagy tenyésztőtől) fiatal kortól elkezdjük tanítgatni.(nem vagyok szakértő)Én személy szerint a tenyésztőket ajánlom mert nekik több idejük jut foglalkozni a hörikkel, nem mint az állatkereskedőnek akinek egyhelyben 600 állattal kell foglalkoznia,nem minden kereskedő rossz...de nekik lényegében az eladás a fontos nem a hörcsög hogyléte. Az én hörimet ajándékba kaptam és egy arany,(nem őt szerettem volna) szerencsém van vele :) már legalább 5 hónapos volt mikor elhozták és még igy is sikerült kicsit megszelídítenem, a kezemben kicsit megül aztá elkezd mászkálni de semmi komoly félelem nincs benne csak menni akar mint minden höri, valamint NEM harap ami szerintem negyon jó, szokott kóstolgatni de ez termeészetes.. "kaja vagy nem". Igaz egyszer vérzett az ujjam is de az buta hiba volt mert előtte chips-et ettem :) Na szoval a témához visszaréve csak okos választás és tanitás kell ahhoz hogy elválaszthatatlan kapcsolat jöjjön létre a hörid és közted! A Törpehörikek pedig mindenkinek ajánlom :)
2011. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt negatívum a hörcsögömmel szabadon engedtem a szobámban az első nap bemászott a szekrény mögé hívtam és kijött most tengerimalacom van az meg ba.zik ki jönni az ágy alól ügy kell kicsalni
2011. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!