Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm mindent rág. Ha...

Kovács Tita kérdése:

A hörcsögöm mindent rág. Ha kivaszem a helyéről a pólómat is elkezdi rágni. A műanyag gömbjének a tetejét is szétrágta. Miért csinálja?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Koptatja a fogát. Valószínűleg nincs neki behelyezve az alomhoz rágóka. Adj neki kemény zöldségeket is, például répát. De ha beteszel egy darab fát az is nagyon jó.
2011. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a hörcsög egyik tulajdonsága. Nem véletlenül tartozik a rágcsálók rendjébe.

Egyébként "régen" amikor én még hörit tartottam, akkor még tilos volt műanyagot tenni nekik. De úgy látszik mint minden, az állattartás is változik...

2011. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az enyém is mindent megrág(na), ha hagynám. :)

Az ilyen boltban kapható fogkoptatók nem érdeklik különösebben. Vettem neki viszont egy fatörzset, amelyen lyukak vannak kivágva. Elvileg mászókának szánta, aki kitalálta, de az én hörim fogkoptatónak használja és azóta lenyugodott. Muszáj lehetőséget adni neki a rágcsálásra, mert ez lételeme, fogkoptatás miatt stb.

2011. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
enyém is ilyen volt vegyél neki kaja rúdad nagyon jol elvan vele ha elfogy a kaja bennt hagyhatod nála a fát is.:)
2011. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Adtam neki fogkoptatót de az nem érdekli.
2011. júl. 22. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!