Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac tényleg büdös?

A tengerimalac tényleg büdös?

Figyelt kérdés
Fogok kapni egy tengerimalacot, de mindenki azt mondja, hogy büdös. Igaz ez? Vagy csak nem értenek hozzá?
2011. júl. 23. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:

maga az állat egyáltalán nem büdös. az én anyám azért nem akarta engedni mert hogy szaga van. aztán mikor elhoztam az enyémet, megszagolta és rácsodálkozott hogy tényleg semmi szaga :)

az alom az más. amikor frissen van takarítva, az egész szobámban forgács illat van, de az sem büdös. majd egy hét után mikor tele van pisilve/kakilva. na az büdös tud lenni :D de az ellen meg tudsz tenni. ajánlatos 4-5 naponta takarítani, bár attól függ hogy mekkora a ketrec. de majd úgyis kitapasztalod.

2011. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Büdös is meg a szőre is hullik. Ja és vinnyog ha nyílik az ajtó és ha zörög a zacskó. Páromnak van most még atkás is lett. Nekem nem kéne. Inkább más állatot.
2011. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki bármelyik állatra azt mondja, hogy büdös, az elhanyagolja és onnantól kezdve ne hallgass rá állattartás téren... Hidd el, tapasztalat.


Nekem van macskám... Szobacica. Sokan azt mondták, hogy nagyon büdös lesz. Érdekes, az ég világon nincs semmi szaga, ugyanis naponta többször is kiszedem a pisit-kakit az alomból.

Van két nyulam. Kifejezetten illatosak a forgácstól.


Szóval ne fogadj el tanácstot olyantól, aki szerint egy háziállat büdös.

2011. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. persze, a szőre hullik. de melyik állatnak nem? a kutya meg a macska is hullajtja a szőrét, főleg tavasszal meg nyáron. de a malac nem veszélyes mennyiségben.
2011. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor büdös, ha hagyod kakiban és pisiben fetrengeni szegényt.

Amúgy egy nagyon tiszta és jó illatú állat. Az enyéimnek finom friss forgács illata van mindig:) Imádom őket puszilgatni és simogatni.


20l

2011. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

A második válaszoló szerint úgy tűnik, az állat hibája, ha nem takarítják és nem viszik orvoshoz, ha beteg. Minden élőlény büdös, ha a saját ürülékében fetreng, az ember is. És minden állat lehet beteg, parazitás, a különbség ott van, hogy a gazda törődik-e a dologgal vagy sem.

A tengerimalacot átlagosan gyakran kell takarítani, pár naponta, a teljes szagtalansághoz. Jó tenyésztőtől kell venni, és akkor nem lesz beteges és elvadult.

2011. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az unkotestvéremé büdi, de nagyon cukkiiii! ha mindennap takaítod, nem lehet nagyon érezni a bűzt. ;-)

meg vegyél jó nedvszívó forgácsot a malacod alá,ami lehetőleg erős illatű legyen, ami elnyomja az ürülék szagát! további szép napot!

2011. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az enyém 6 évet élt és nem volt büdös,mert 2-3 naponta takarítottam.De ezen túl tényleg szaga van.
2011. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!