Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek így megoldható...

Szerintetek így megoldható lenne egy nyuszi tartása? Ti ilyen körülmények között bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kisnyuszit tartani, de úgy gondoltam kikérdezlek előtte Titeket, hogy szerintetek ez így helyes lenne e:)

A helyzet a következő... Albérletben lakom(suli miatt), de hétvégente hazajárok. 40 km, vonattal kb 1 óra. Télen, amikor nagyon hideg van, nem akarnám hazahozni szegényt, mert a meleg vonatból amikor kijövünk a hidegbe megfázna. Szerintetek az úgy jó lenne, hogy pénteken hazamegyek akkor rakok neki több kaját és otthagynám hétvégére? Vasárnap este meg már úgyis ott lennék, szóval csak szombaton lenne egyedül. Természetesen minden nap kiengedném, lemozgatnám, pénteken hosszabb ideig akkor. Vagy van Nektek valami más ötletetek, hogy így hogy tartsak nyuszit?:)

Válaszokat köszönöm előre is:)


2011. júl. 25. 03:01
 1/9 anonim ***** válasza:

A nyuszit nem lehet ott hagyni egy ketrecben napokra!Sok mozgásra van szüksége,és egyedül lenni sem szeret.Napokra elég eleséget hogy teszel neki,és vizet?Amúgy is minimum 120-as ketrecre van szüksége,még akkor is ha minden nap tud futni minimum 2-3 órát.

Nekünk 2 nyuszkónk van,4 és 5 évesek,de nem ketrecben,hanem teljesen szabadon élnek a lakásban.Sarok wc-jük van,ami bent van a ketrecben,de a ketrec ajtót 5 éve levettük,már azt sem tudom hova tettük.El sem tudnám már képzelni,hogy bezárva tartsuk őket egy ketrecbe,főleg hogy napokra ott hagynánk.

2011. júl. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Simán kibírja, nem probléma.
2011. júl. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
A nyulakat általában nem túl nagy ketrecben tartják és nem lesz tőle bajuk. Csinálj neki önitatót (vizesedénybe szájjal lefelé fordított palack), azzal napokra elegendő vizet tudsz neki amit kiborítani sem tud.
2011. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés ötlet akár még 2 napra is otthagyni a nyuszit. Az csak egy dolog, hogy hagysz neki kaját 2 napra, de a vizét nem tudja kicserélni, és az már nagyon állott lesz neki. Meg egyébként sem tudsz mindenre felkészülni. Például a mi nyuszink szabadulóművész. Már nem egyszer előfordult, hogy reggel arra jöttem ki, hogy szabadon garázdálkodott a szobában, mert kinyitotta a ketrecajtót. 2 nap alatt bármi baleset érheti. Vagy akár a ketrecben is érheti baj. Beakad a lába, ilyesmi. Meg nagyon unatkozna szegény, vagyis akkor kellene neki társ. Nem sajnálnád szegényt egyedül egy üres lakásban? Lényeg, hogy történhetnek olyan váratlan helyzetek, amire is gondolsz. Hidd el, hogy hamar megszeretd a kis állatot, és hétvégén nem lesz egy nyugodt perced, mert állandóan arra fogsz gondolni, mit csinál otthon a kis kedvenced, nincs-e baja. Nincs senkid, főbérlő, szomszéd, vagy barát, aki szombaton rá tudna nézni a nyuszikádra?
2011. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Természetesen nekem is állandóan kiengedve lenne és csak éjszakára vagy amíg suliba vagyok addig lenne bezárva. Természetesen nekem nem úgy van suli, hogy reggel 8tól du-n kettőig.. lesz olyan napom, h nem is lesz órám. Úgyhogy szerintem eleget mozogna ezzel nem lesz gond. Önitatót természetesen vennék neki egy nagyobbat, akkorát, hogy az kitartson neki 1 napig (mint mondtam, csak pénteken mennék haza és vasárnap már mennék is vissza. Sajnos senkit nem tudok megkérni, hogy nézzen rá:S Minden ismerősöm megy haza hétvégére:S Egyébként csak a télen hagynám ott így hétvégente, az pár hónap. Nem szeretném, hogy megfázzon, amint jobb idő lesz, tavaszodik, azonnal hozom haza magammal hétvégékre is. Mert amúgy jól gondolom ugye, meg tud így fázni? :( 10 percet kéne sétálnom a vasútig, a vonaton sokszor tök meleg van, onnan pedig hirtelen megint leszállunk a hidegbe (bár onnan már utána kocsival mennénk). Így hidegbe nem jó neki a szállítás ugye?:( Amúgy a ketrecet úgy gondoltam, hogy szerelnék rá egy kislakatot, hogy ne tudja kinyitni, míg nem vagyok ott. Így is azt mondjátok, hogy inkább ne tartsak nyulat? Pedig én úgy szeretnék:(

2011. júl. 25. 12:46
 6/9 A kérdező kommentje:
*elnézést a hibákért, csak közben beszéltek hozzám és elterelték a figyelmem:D
2011. júl. 25. 12:47
 7/9 anonim ***** válasza:
én 24 óránál többre sosem merem magára hagyni... és nem javaslom neked sem, mert sose lehet tudni...
2011. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, még annyit, hogy borzasztóan szeretetigényes állatok, hetente 2 nap tök egyedül, hát nem tudom... az enyémet ha csak éjszakára egyedül hagyom, másnap úgy bújik, hogy alig bírom kielégíteni a szeretethiányát :)
2011. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 picwiw ***** válasza:
Szerintem simán megoldható. Nekem is van nyuszim. Én mondjuk minden nap tudok vele foglalkozni, de volt már olyan, hogy egyedül maradt egy kevés időre. Egy alkalommal mikor nem tudtam senkire sem rábízni, akkor úgy oldottuk meg, hogy pénteken mentünk le a Balatonra, aznap megetettem, adtam neki friss vizet (2 önitatót is feltettem), szombaton nem mentünk haza csak vasárnap. Tehát egy napot kellett kibírnia teljesen. Ételt raktam be neki. Púposra pakoltam a tálkáját és raktam rengeteg szénát. Zöldséget nem, mert az nem jó, ha nem friss. Mikor hazaértünk még volt kajája, vize is. Egy napot pedig simán kibír szaladgálás nélkül. Az én nyuszim amúgy is nyáron a nagy melegben van, hogy ki sem jön a ketrecéből. Vagy ha kijön, akkor 5 percet rohangál, aztán lefekszik a hideg kőre. Fél óra szaladgálás után pedig magától visszamegy. Többször kiengedem egy nap, de általában csak este szeret kijönni. Napközbe nyitva lehet neki a ketrec...esze ágában sincsen kijönni. Este viszont spuri szaladgálni. Úgyhogy én már csak esténként engedem ki, akkor is egy órát szaladgál maximum és megy vissza a helyére. Bár már elég idős (5 éves lesz lassan) de fiatalon is ilyen volt. A ketrecében baj nem érheti, szabadon viszont ne hagyd magára, mert ha nem nyuszibiztos a lakás/szoba, akkor komoly gondokat csinálhat (magában és minden másban). Szerintem nyugodtan vállald be. Pontosan ez az előnye egy nyuszinak egy kutyussal szemben. Egy kutyát még egy napra sem lehet magára hagyni, a nyuszinak viszont semmi baja sem lesz. Nem lesz depressziós stb, ezek hülyeségek. Viszont ha teheted vegyél 2 nyuszit, mert alapvetően társas lény és akkor biztos nem unatkozna egy napot sem.
2012. aug. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!