Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsillám fura hangokat...

A csincsillám fura hangokat ad ki. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam csincsillákat.Az egyik 3-4hónapos, és rendszerint éjszaka (alvás közben?) fura, gumikacsa hangjához hasonló hangokat hallat elég hangosan.Ez normális? Mit lehet ezzel tenni?

Ha ez fontos: 3 hímnemű csincsillát hoztunk.Egy apuka és a két fia.Azt hiszem, a legkisebb adja ki a hangokat.

Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm!


2011. júl. 28. 03:49
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
a csincsilla vinnyog ez természetes meg azt hiszem éjjeli állatok mint a degu, nekem azok voltak, azok is este mocorogtak meg "beszélgettek" :))) amugy igen fontos hogy 3 himnemü mert a csincsilla akármilyen vicces de családos lény :) ha csincsillát veszel tök mindegy hogy az apjuk a két kicsinek, fiúk!!!! ez a lényeg :S 3 fiu nem tud egymással mit tenni, vegyél nekik egy lányt vagy vegyél egy lányt és add el a két fiut (hülyén hangzik de igy van ) ha a 3 fiu együtt marad nem nyugszanak...egy fiu egy lány a fontos, a deguknál is igy van, nagyon szomik ha egyedül vannak
2011. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:

A csincsilláknak semmi szükségük ellenkező nemű társra, ahogy a deguknak sem. Társaságra van szükségük, nem nemi életre. Amennyiben nincs verekedés, akkor tökéletes a 3 fiú együtt. Ha ellenkező neműek vannak együtt, akkor a nőstény addig fog szülni, amíg bele nem rokkan és korán elpusztul, a hímek meg állandóan zsonganak. És a sima standard szürke csincsilláknak egyáltalán nem könnyű gazdát találni, még ajándékba sem. Degunál még rosszabb a helyzet.

Az éjszakai hangok normálisak, de nehéz körülírni, melyik tartozik egészséges állathoz, melyiket adják ki játék közben és melyiket egy szenvedő állat. Ha már jobban megismered őket, akkor különbséget tudsz tenni. Addig úgysem tudsz mit tenni vele, ha azt se tudod melyik állat. Esetleg elviheted orvoshoz kivizsgálásra őket, de nem biztos hogy bármi eredménye lesz, és a művelet is egy komoly stresszforrás az állatoknak.

2011. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kösz szépen a kritikus választ ami pont az ellenkezője annak amit én irtam, de hogy védjem magam nekem ezt egy állatkerti ismerősöm mondta, én azért mertem leirni.
2011. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális!! Nekem is van csinim, és nem alszik álltalában azt figyeltem meg hogyha fáj neki valami, de nem biztos szóval normális!!
2011. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!