Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért repülhetett nappal a...

Miért repülhetett nappal a denevér?

Figyelt kérdés

Ausztriában voltunk a hétvégén, és ahogy sétáltunk, egy kis denevér repült el előttünk, majd leszállt egy padra mellettünk. Mindez fényes napsütésben, úgy dél körül történt. Feltettem őt egy jó árnyékos fára, ott összehúzta magát, és ott maradt. Miért repülhetett ilyenkor? Beteg lehetett? Jól tettem, hogy feltettem a fára vagy hagynom kellett volna?


Ő volt az (egyébként borzasztóan aranyos volt):


[link]


[link]


2011. aug. 28. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nappal repült és hagyta magát megfogni, akkor nem kicsit lehetett beteg.
2011. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Valami baja biztos hogy vollt, ha nappal repkedett és ráadásul azt is megengedte, hogy megfogd!! :S

De az nem baj, hogy feltetted a fára, így nem találják meg olyanok, akik viccből bántották volna szegényt.

2011. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Apám, én konzultálnék egy orvosról a veszettség elleni oltásokról... Ugyanis a nappali repülés, szelídség jellemzően annak a tünete.


Normális, egészséges denevér már arra is visít, ha a közelébe mész, ha pedig megpróbálod megfogni, kiharap az ujjadból egy darabot. Nem volt jó ötlet puszta kézzel hozzányúlni. Ha már segíteni akarsz rajta, akkor ronggyal, zsebkendővel - denevért csupasz kézzel, oltatlanul SOHA.

2011. aug. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem is voltak fogai... vagy ha voltak, olyan picik, hogy nem láttam

amúgy a veszettség harapással terjed, annyitól nem, hogy megfogtam

2011. aug. 29. 07:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szerintem marhára be volt tojva, amikor megfogtam, szerintem csak azért hagyta, mert nagyon kimerült volt, ugyanis a tó fölül repült ki a partra, gondolom a víztől nem tudott sehova leszállni
2011. aug. 29. 08:00
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Engem sem harapott meg semmi, mégis megkaptam anno a hat oltásból álló sorozatot egy veszett denevér miatt. Elég, ha van egy apró sebed, és benyálaz. (Az ÁNTSZ ismeri ezt a módszert is.) Persze te felelősséged, te tudod :)


Ez egy törpedenevér, és vannak ám fogai, bár nem harap akkorát, mint a jóval nagyobb termetű kései- és koraidenevérek. És akármit is mondasz, a denevér, ha be van tojva, akkor sziszeg és kapkod... nappal pedig nem repül, maximum ha nagyon megijesztik. De a szabadban, háááát. Az nagyon nem normális.

2011. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Deneverek eseteben a nappali repules a veszettseg tipukus tunete. Vadallatoknal szinten gyakori tunet, hogy bar ugylatszik felnek, megis engedik magukat megfogni, simogatni.


Amugy szerintem, nem jo otlet barmilyen vadonello allatot megfogni (Foleg csak ugy puszta kezzel).

2011. aug. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp sürgősen keresd fel az orvost+a helyi ÁNTSZ-t,utóbbinak jelentsd az esetet,hol történt,mikor történt stb.

Lehet,hogy más,esetleg egy kisgyerek nem lesz olyan szerencsés ezzel a jó eséllyel veszett állattal,hogy nem marja meg.

2011. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
mint írtam ausztriában volt, dehogy megyek oda vissza, hogy jelentsem
2011. szept. 1. 14:09
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm megkapta a veszettség elleni oltásokat, csak mert megfogott egy döglött rókát (mint kiderült veszett volt). A denevérek is könnyen terjesztik a veszettséget.
2011. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!