Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögököeimet pároztathato...

A hörcsögököeimet pároztathatom ha már 2 évesek? .

Figyelt kérdés
szeretnek sajat horiket es nem pedig venni..van 2db .de mind a ket hori ket evesek..es nem tudom h a lany kibirna e terhesseget...
2011. aug. 30. 00:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ne!

az én hörcsögöm így döglött meg.

2011. aug. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
túl idősek
2011. aug. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
koszi:/
2011. aug. 30. 00:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se. :(


Kedves első, egy kis érzelem szorulhatott volna beléd, a megdöglött helyett írhattad volna, hogy elpusztult.. :D

2011. aug. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
es mondjuk azt lehetne h az en fiu horimet paroztatom a barinom horijevel?az kb 1 evesxD:D:]
2011. aug. 30. 01:12
 6/6 anonim ***** válasza:

1 éves nőstény szerintem még oké. Itt egy kis segítség ^^


"A hörcsögök tenyésztése rendkívül egyszerű. A hörcsögök gyors ivaréretté válásuk mellet nagyon rövid a vemhességi idővel és elég nagy alommérettel rendelkeznek, a kölykök pedig gyorsan fejlődnek. a szíriai aranyhörcsögnek van a legrövidebb vemhességi ideje: 16 nap és akár 14 kicsinye is születhet évente 10 alkalommal. Úgy állapíthatjuk meg hörcsögünk nemét, hogy ha oldalról megfigyelünk egy hím hörcsögöt, akkor láthatjuk, hogy farktöve lépcsőszerű, a nőstényeké pedig gömbölyded alakú.


A párzási ciklus (tüzelés) kb. 4 napig tart. Annak megállapításához, hogy a nőstény tüzel -e tegyük bele egy ládába, aztán tegyünk mellé egy hímet, ha tüzel a nőstény, akkor először lelapul, majd homorít, és elfogadja a hímet. Rossz esetben összevesznek. Tartsuk szemmel az eseményeket, mert lehet, hogy egy idő után verekedés tör ki! ha minden terv szerint halad hagyjuk őket együtt 1-1/4 órára. De folyton legyünk készenlétbe mert bármikor szükség lehet beavatkozásra. Ha a találkozás óta eltelt 10 percen belül nincs jele a lelapulásnak, akkor tegyük vissza őket a helyükre. Majd holnap próbálkozzunk újból!


A vemhes nőstény lakhelyét tegyük nyugodt és csendes helyre. Takarjuk le úgy a ketrecet, hogy az állat félhomályban legyen. Az alom legyen 0,5 cm széles papírcsíkokból (ha lehet, nem újság, hanem tiszta és puha papír) egyenletesen szétszórva, hogy a nőstény kényelmesen érezze magát.


Az ellés rendszerint éjszaka, bonyodalmak nélkül zajlik, ezután kb. 3-4 hétig szoptatja kölykeit, ezalatt az idő alatt biztosítsunk az anyának bőséges élelmet!"

2011. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!