Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az 1-2 napos ujszülö kisnyulak...

Az 1-2 napos ujszülö kisnyulakat megszabad fogni vagy ha megérzi a szagot az anyjuk és nem neveli fel őket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
ne piszkáld még egy hétig - 10 napig minimum
2011. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk amikor megellett az anya, már az első napon átraktam a piciket egy szalmával vagy szénával kibélelt ládába, és a kitépkedett szőrt is.

A fészket ki kell valahogy takarítani, és meg kell nézni van e döglött nyuszi a fészekben.

Én mielött a fészekhez nyúltam, kezet mostam, egy részt azért hogy nehogy fertőzést vigyek be, másrészt meg a szagok miatt. Tiszta kézzel jól megsimogattam az anyát ( igaz vemhesen is nyunyorgattam mindig ) majd átnéztem a fészket, kitakarítottam. Majd raktam tiszta almot, és vissza pakoltam a kicsiket, és betakartam a szőrrel őket.

A mama ugyanúgy szoptatta őket és foglalkozott velük.

2011. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen kapcsolatban vagy az anyanyúllal. Ha a saját életét nem félti tőled, és szeret veled lenni, akkor a kölykeit sem fogja elhagyni csak azért, mert hozzányúltál. A nyúltenyésztők néha segítenek a kisnyusziknak világra jönni, és felneveli őket az anyjuk rendesen.
2011. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez anya nyúl függő! Nekem is van, 3 hetesek ..

első nap már megfogtam a kisnyulat, mert kint volt a fészekből és visszatettem. Ha te eteted, takarítód, foglalkozol vele, bízik benned akkor nem fogja szétszórni a kisnyulakat. Mindig moss előtte és utána kezet, szappannal! 5 napon kezd nőni a szőrük, 10 napon nyílik ki a szemük, fülük. 10 nap már biztosan megfoghatod őket, mert már akkor nem szórja el őket az anya nyúl. Csak 10 nap múlva kb. foghatja meg más ki, szülő, szomszéd..stb. addig csak te nyúlj be a fészekbe. A halott kisnyulat szedd ki a többi közül. Vigyázz mert nagyon kis törékenyek még :):$ Jó nyulazást! :P Ha lenne valami kérdésed akkor írj!

2011. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké köszi mindenkinek!
2011. szept. 3. 09:25
 6/6 eross válasza:
sziasztok volna egy kérdésem szlovákiaban lakom ma kéne fialni a nyuszinak de bele piszkitot a fészekbe és nem tép szőrsem mit tegyek? de elég nagy pocakja vanvárom válaszotokat sziasztok
2014. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!