Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 2 fiú csincsillám, kaptam...

Van 2 fiú csincsillám, kaptam hozzájuk 2 lányt. Csak egymás mellé vannak rakva a ketrecek, de a két fiú öli egymást, pedig már egy bő éve együtt vannak?

Figyelt kérdés
Szerintetek megpróbáljam úgy, hogy kicserélem a fiút a lányra, és akkor úgy lennének, hogy egy fiú egy lány
2011. nov. 4. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:

2 fiút nem tanácsos együtt tartani, mert megöli az erősebb a gyengébbet! Nekem a nyulaim voltak így!

Viszont az sem túl jó ötlet, hogy 1 lány 1 fiú legyen együtt, mert akkor rengeteg utód lesz, és nem fogod tudni elajándékozni, vagy ha el is tudod nem tudhatod, hogy milyen helyre kerülnek...

Szerintem szerezz be még egy ketrect.

Vagy (úgy tudom a csincsillákat is lehet!) ivartalanittasd a 2 fiút, és akkor maradhatnak együtt :)

2011. nov. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva vannak :)

Akkor úgy jó, hogy 1 fiú 1 lány

2011. nov. 4. 07:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően tévedés, hogy két fiút nem lehet együtt tartani. Lehet, DE akkor nem tehetsz ivarérett nőstényt a közelükbe. Ha mindkét fiú ivartalanítva van, meg lehet próbálni a fiú-lány párok kialakítását, de az elképzelhető, hogy hosszabb időbe telik, mire összeszoknak az új párosok. Semmiképpen ne úgy csináld, hogy csak átpakolod őket egyik ketrecből a másikba, hanem szabad terepen, a szobádban ismerkedjenek először össze a leendő párral.
2011. nov. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előző mondja jól, alapjáraton minden további nélkül lehet hímeket is együtt tartani, de a "csajszag" miatt felborulhat a béke. (Ha úgy nőttek volna fel, hogy már akkor is lettek volna körülöttük lányok, akkor nem annyira izgatná őket a dolog, de így sajnos borítékolható volt a balhé.) Ha nem tudod őket külön helyiségben elhelyezni, akkor valószínűleg az lesz az egyetlen megoldás, hogy párt cserélnek, kibékíteni ezek után már nem nagyon lehet őket.
2011. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítva vannak akkor pakolgathatod őket a lányokhoz, bár nem tudni, lehet azokkal sem jönnek majd ki. Nem túl kicsi a ketrec és emiatt balhéznak? Mert ilyennel már találkoztam.
2011. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 amazing-chinchillas válasza:

Két fiú eddig jól meg volt, sajnos ahogy elöttem írták a "csajszag" miatt felborult a rend....


Csincsillánál nem számít hogy ivartalanított vagy nem attól még ha lányt éreznek a fiúk marni fogják egymás. NEm úgy van hogy ivartalanítás után már nem érdekli őket semmi.....csicnsillánál ez nem így van sajnos...


A ilyenkor a legjobb ha teljesen más légtérbe kerülnek a csajok, pl. másik szobába.


Ill. ha tényleg ivartalanítva vannak akkor. Lehet fiú lány párost csinálni ugyan abban a szobában:) de mind a négyet semmi képpen ne tedd össze mert a két fiú megöli egymást.


webmaster@amazing-chinchillas.com

[link]

2012. jún. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!