Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacosok! Mennyi...

Tengerimalacosok! Mennyi időkre veszitek ki a malacotokat a ketrecből? Ha kiveszitek egyáltalán.

Figyelt kérdés
Még csak kezdő malactartó vagyok. Még csak párszor vettem ki, és rongyra raktam le. Az ölembe szinte nem is nagyon merem tenni, mert a múltkor fél perc alatt összekakilt mindent. :( Vagy csak meg volt akkor ijedve? Nálatok ez hogy van?
2011. nov. 17. 09:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én anno napközben néha ölbevettem, és simogattam, zöldséggel tömtem, ilyesmi. (Kaka nem vészes, ha nincs hasmenésük, akkor csak kis bogyókat dobnak, össze lehet szedni.) Hétvégenként kiraktam a szobába több órára, hadd rohangáljon, úgyis hajlamosak a hízásra, ha nem mozognak. Imádtak rohangálni. Viszont előtte barikádoztam, hogy a szekrény mögé meg vezetékekhez ne férjenek hozzá. És kaját (legalább szénát) kapjanak ott is folyamatosan, mert folyton éhesek! (Merthogy növényevők.)
2011. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi. És a szobát nagyon összekakilta, pisilte neked? Vagy leterítettél valamit? Pár bogyó persze, nem gond. De ha utána azokat kell vadászni, az már gáz. Nem? :) Bocsi de tényleg még kezdő vagyok... Tájékozódom, ki hogy csinálta, csinálja. :)
2011. nov. 17. 09:54
 3/25 anonim ***** válasza:

Én simán összesöpörtem a kakát, kb. mintha zizi cukrot söpörnék. A pisi azért foltot hagyhat, de ott parketta volt, és próbáltam gyorsan feltörölni. Hát igen, néha találtam itt-ott kis bogyókat később, de ez benne van a pakliban. :D

Viszont néha muszáj kiengedni őket, mert elhíznak, és szerintem állatkínzás is egy ketrecben tartani őket életük végéig.

Egyébként mázlim volt, mert a végén ha egy zaftos ubiszeletet, vagy hasonlót raktam a ketrecbe és nyitott ajtóval letettem a földre, szépen hazament az orra után. :D

2011. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

A mi malackánk nagyon okos volt és kiskorától figyeltük, hogy ha tolta afenekét hátrafelé, akkor wc-znie kellett. gyorsan visszatettüka helyére, elvégezte a dolgát és ahogy a tenyerünket betettük, ugrott si rá, hogy újra jöhet ki futkározni :)

Nagyon cuki volt és nem bújt el sehova. Futkározott anyutól hozzám és fordítva. És ha elindultunk, követett minket! Nagyon sokat kell foglalkozni velük és tanítgatni őket is! Sok sikert!

2011. nov. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Cukika. válasza:
Én általában haza jövök 3 körül és estig kint van, szaladgál. Mikor visszateszem utána körbenézek, hogy bekakilt-e.
2011. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Az enyémek egyedül szoktak közlekedni ki és be a ketrecükből. Kint van egy nagy rongy és tudják, hogy az a malac wc. Oda járnak üríteni, így egészen könnyű takarítani utánuk.
2011. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
De jó nektek. :) Remélem az enyém se lesz túl rendetlen... Bár egyelőre nagyon fél amikor kiveszem. :/ Még csak pár napja van nálam. Az ágyamra szoktam teríteni egy régi takarót és arra rakom. Így csak az koszolódik.
2011. nov. 17. 19:34
 8/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a padlóra is letehetnéd, persze, vigyázni kell, hogy ne férjen hozzá szobanövényekhez, kábelekhez. Tegyél ki neki kis bújókat, házikót, kihajthatós mesekönyvet dugj el neki fincsi falatokat, amiket megkereshet. Mivel csak pár napja van nálad nem fog rögtön kirándulni, de türelmesnek kell lenned vele.
2011. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. :)
2011. nov. 17. 20:40
 10/25 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél egy tálcát, amire forgácsot teszel, tedd rá valami lepedőre vagy törölközőre, amit elég kirázni, ha széthordja a forgácsot és akkor oda fog járni!
2011. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!