Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen nevet adjak nekik? :D

Milyen nevet adjak nekik? :D

Figyelt kérdés
Ma kaptam kettő amerikai mókust ami más néven degu. Tanácstalan vagyok hogy milyen nevet adjak nekik. Ha tudtok lécci segítsetek :D Előre is köszönöm :)
2011. nov. 21. 18:12
 1/10 anonim válasza:
Mogy és Oró XD
2011. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dió,Szotyi nem tudom nekem deguról Dió jut eszembe..Hát ilyen jellegű nevek, de Neked kell tudni végül esetleg több kérdést végignéznél, kutya nevek hátha van ami megtetszik:D
2011. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fiùk?

Az enyémeket Dugònak és Norbinak hívtàk. Régen volt egy ilyen mese 2 hóddal :)

2011. nov. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ma kaptam kettő amerikai mókust ami más néven degu"-> Most mókust, vagy degut kaptál? Mert a degu nem lehet mókus, mivel a Csalitpatkányfélék közé tartozik. Vagy te az amerikai csíkos mókusra gondolsz?

Amerikai csíkos mókus: [link]

Degu: [link]

2011. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mogyi, szotyi, törpe, milli :DD dejó (dió)
2011. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mitérdekeltéged? ! A degu másik neve az amerikai mókus:)) Hülyeség, de ez van. Nevezd el valamilyen tulajdonságukról, vagy ami eszedbe jut róluk, vagy kedvenc kajájukról, használd a fantáziád!
2011. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Enting ***** válasza:
Elnevezheted mesehősökről: Maminti, Valdemár, Piroska, Csipike, Izolda, ez aranyos. Vagy mitológiai, történelmi személyről, az örökzöld: Penelopé, Akhillesz, Kirké, Agamemnón, görög, római vagy északi istenek nevei: Hermész, Zeusz, Héra, Castor és Pollux, Jupiter és Juno, Odin, Freya, Loki, Balder, stb. De nekem az is tetszik, ha egy kis szőrmók valami irdatlan elegáns arisztokrata nevet kap (Luciusz, Alfréd, Auguszta, Stefánia, Izidor, Gertrúd, Edmond). Növények, virágok, fűszerek nevei között is számtalan jól hangzó nevet találhatsz, főleg, ha felütsz egy rendszertani könyvet a latin neveikért. A kedvenc sorozatod, regényed szereplőinek a neve. Ha van szakterületed, onnan is vehetsz szakkifejezéseket: pixel, pemzli, csipesz, ravasz, masni, stb. Melléknevek, amik jellemzőek az állatra... Sok sikert!
2011. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm :D Dömének és Mogyinak neveztem el őket :D
2011. nov. 24. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Chip és Dale
2011. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mitérdekeltéged: Ha lennél olyan művelt, akkor tudnád, hogy a degu rendes neve amerikaimókus!
2012. jún. 29. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!