Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vannak a tengerimalacaim...

Miért vannak a tengerimalacaim ketrece körül kis kukacok?

Figyelt kérdés

" napja mikor ki akartam takarítani a ketrecet, elhúztam a helyéről, és a ketrec és a fal mellett ( a ketrec a földön van a fal mellett) kis barna kukacokat találtam.. de rengeteget! (nagyon meg is ijedtem tőlük...) Akkor kitakarítottam a ketrecet, és ki is fertőtlenítettem, igaz a ketrecben nem volt sok kukac. Arra gyanakodtunk, hogy a szénából, mivel nem bolti széna volt, hanem egy ismerőstől kapott amiből épp az utolsó adag volt a szénatárólóban (a széna zsákját addigra már kidobtuk).

Most meg 2 napra rá, megint találtam pár kukacot a ketrec oldalán. Szerintetek honnan jöhetnek? Valaki találkozott már ilyennel?

Köszönöm!


2011. nov. 23. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is vidd minél gyorsabban állatorvoshoz, mert lehet férges a malackád, vagy ahogy írtad a szénában voltak kukacok de akkor is fertőző lehet a malacka számára! Ezt a lépést muszáj megtenned. A doki majd megmondja, hogy honnan jönnek akármilyen undorító vigyél a dokinak kukacokból mintát is kis dobozban vagy befőttes üvegben. A fertőtlenítés feltétlen szükséges, de lehetőleg erős (legalább20%os) ecettel ne vegyszerrel mert az nem tesz jó a malackának. Ne csak a ketrecet az összes kelléket és a szobád azon részét is fertőtlenítsd. Nem tudom honnan jöhettek de sehogy nem tesznek jó a malackának. A tápot megnézted meg zöldséget, hátha azokkal van a gond?
2011. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem hörcsögeim voltak és vannak és nekem a kukacok amikből a moly lesz az mindig a magkeverékekben volt. Ez elég gyakori...vagy azért, mert sokáig áll és megszületik benne, vagy olyan is van, hogy úgy veszem meg hogy van benne, ezért nagyon oda kell figyelni milyen kaját adunk az állatkáknak! Nézd át a magkeverékeket is én azt tanácsolom!
2011. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szaszika90 válasza:
Mindenféleképpen a táppal lehet a baj, velem is előfordult már hogy tele volt a táp kukaccal.
2011. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!