Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesünröl minden?

Törpesünröl minden?

Figyelt kérdés

Gondolkotam hogy veszek egy törpe sünt, de elöte kiváncsi vagyok mit hogy kell velük tartás ,hely betegségek stb...

tudom hogy utána lehet googlen olvasni de én inkáb olyanokra vagyok kiváncsi akik tartanak vagy tartotak is ilyen állatot és hogy kinek ajálják és kinek nem .


2011. dec. 1. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Minimum fél négyzetméteres ketrec kell neki, így már elhelyezés szempontjából sem mindegy. Kell neki búlyó, anyagdbok, forgács alá, alom-alomtálca, etető itató.

Mivel magányos állat közel sem fog annyira szeretni, mint például egy kutya-macska. Max csendesen alszik az öledben, de nem egy játszótársnak való.

Mivel mindenevő(Macskatáp, zöldség, gyümölcs, kukacok stb.), így a széklete sem olyan mint pl a nyuszié, h kemény és szagtalan, hanem lágyabb és sokkal sokkal büdösebb. Ez azért is kellemetlen, mert ha egy szobában lesz veled valószínű éjszaka ürít és te alhatsz a büdösben.

Egyébként küllemre egy rettentően édes állat, kézbe venni is lehet, de ha kis kedves lényre vágysz és még nem nagyon volt állatod én elsőnek nem egy sünit választanék.

Ha bármi érdekel írj nyugodtan :)

2011. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudod, amiket google-n megtalálsz, azok is mind tapasztalatból írtuk. Nyugodtan hihetsz nekünk.

Alapvetően olyan embernek ajánlom, aki nem fél a kukacoktól, a kihívásoktól, és nem zavarja, ha az állat egész nap alszik. Meg persze aki nem lusta reggelente megbökni, hogy nem kezdett-e téli álomba, meg a város másik felére rohangálni vele dokiért. Meg akinek nem érvágás havi 4-5 ezret kiadni süntartásra.

2011. dec. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt viszont megcáfolnám, hogy büdös. Egy jól etetett sünnek a széklete nem büdösebb, mint bármilyen más kisállaté, ráadásul még jó eséllyel macskaalomba is rakja, ami még plusz szagelszívás. Szóval akinek büdöset kakil a sünje, annak üzenem, hogy gondolja át az étkeztetését, váltson tápot, változtasson az arányokon, ilyesmik, mert ez nem normális állapot.
2011. dec. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ! Nem ez lenne az első állatom van és volt is már jó pár a kukacoktol semm félek van egy gekkom az is azt eszik...Van kopasz patkányom öis szereti...ketrecem van egy 100cmhoszu és ugy 80 cm széles

Közben felvetem egy tenyésztövel is a kapcsoltatot öis azt monta hogy nem büdik ja és aztis monta hogy ez a fajta nem alszik téli álmot és a pénzt sem sajnálom rá azt a havi mondjuk 5000 ft-t szeretném hogy jol éreze magát igy mindent megapna amire szüksége van ha orvoshoz kell vini akor oda viszem a patkányom is elvitem ha valami baja volt...a válaszokat pedig mégegyszer köszönöm :D

2011. dec. 2. 09:11
 5/8 anonim ***** válasza:
havi 5 ezerből nem fog kijönni egy sün etetése egy hónapra.. minimum 10 ezer ha tényleg szeretnég hogy jólérezze magát.
2011. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na arra kíváncsi lennék, mit eszik egy sün havi 10-ből :) Én tenyésztek, és úgy sem kerül annyiba, pedig akkor több a költség. És marha drága macskaalmot veszek, meg sok élőkaját kapnak. Szóval nem értem, hogy lehet ennél sokkal drágábban tartani őket. Persze minden meg lehet venni nagyon drágáért is, de azért ne abból induljunk ki :)
2011. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A székletre nem úgy értettem,h húúúde büdi, hanem hogy abban más mint a Pati, vagy a Hörcsög,h nem "keményet" kakil, és így szagosabb. De nem borzasztó.

A havi kaja szerintem se több 5000-nél. Tenyésztő által javasolt száraztápot kap, kap néha konzerves macskakaját is, kukacot elég gyakran és mellé még " bébikaját", sütőtököt pl, meg mikor mit :)

Egyébként tök okos, labirintusban nagyon ott van :) meg nagyon tud kikéreckedni és duzzogni is.

Keményebb dió sok kisállatnál, de nagyon édes :)

2011. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oké :) Nálam néha 4-5 sünnel is alszanak egy szobában olyanok, akik egyáltalán nem tartanak állatot, és se szagra, se zajra nem volt még panasz. Szóval elméletileg tényleg büdösebbet kakil, mivel fehérjedús táplálékot kap, de gyakorlatilag ennek nincs hatása a mindennapi életre.
2011. dec. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!