Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac ehet műtét...

Tengerimalac ehet műtét előtt? Elfelejtettem megkérdezni az orvostól, de nem szólt, hogy nem ehet, mint a macskáknál.

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen műtét lesz, de inkább ne etesd meg előtte.

Az állatnak nem probléma egy nap táplálkozás nélkül, viszont a műtét alatt problémát jelenthetnek a táplálékkal telt belek.

2011. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se szabad ennie előtte.
2011. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ivartalanítás lesz.
2011. dec. 13. 09:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne egyen! Altatást csak éhgyomorra tudnak csinálni.
2011. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előtte 3-4 órával ehet még, a malac nem éhezhet, mert toxint termel a szervezete. ha délután műtik, akkor még délelőtt egyen.
2011. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tengerimalacnak muszáj enni mert önmérgezés kap ha nem eszik és a fog gondja is lehet. Az előttem válaszoló írta le helyesen az ilyenkor szükséges idő korlátokat.
2011. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad éheztetni, csak annyira, amennyire előttem is írták! Egyébként bármi kérdésed lenne tudom ajánlani ezt az oldalt:


[link]

2011. dec. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalac biológiai sajátosságait nem ismerő személyek által gyakran elkövetett hiba koplaltatni műtét előtt e kisállatot.

Téved az, aki a műtét előtt álló tengerimalacot szükségesnek tartja koplaltatni. Műtét előtt a tengerimalacot éheztetni nemcsak felesleges, de egyenesen egészségtelen (!), veszélyes (!). A tengerimalac biológiai sajátosságai olyanok, hogy képtelen hányni, ezért altatás előtt koplaltatni felesleges, az éheztetés során emésztőrendszere és bélflórája károsodhat, ez szervezete ellenállóképességének csökkenéséhez vezethet és akár visszafordíthatatlan következményekkel is járhat.


Ezt itt találtam: [link]


legalul.

2011. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!