Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja a dzsungáriai törpehör...

Mi baja a dzsungáriai törpehörcsögömnek?

Figyelt kérdés
1 hete vettem kereskedésben egy dzsungáriai törpehörcsögöt (hím). Egészen eddig nagyon virgonc és barátságos volt, ma viszont ha próbáltam hozzá benyúlni a terráriumba, rám vicsorgott, ha próbáltam hozzáérni, megpróbált megharapni. Visszahúzódik, a forgácsba fúrja magát és olyan fura a tekintete, olyan mintha beteg lenne. Sokat olvastam az esetleges betegségekről, de semmilyen tünetet nem láttam rajta, ami megfázásra, gyomorrontásra, törésre vagy bármi egyébre utalna. Van valami ötletetek mi baja lehet?
2011. dec. 24. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak bagolynak nézett(:
2011. dec. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hörcsögökhöz nem annyira értek, de nem lehet, hogy vemhes, vagy ellett? Elég védekező viselkedést mutat...azért szerintem kesztyűvel vedd ki (nehogy megharapjon!) és vizsgáld át alaposan, hogy biztos nem látsz e rajta valamilyen tünetet!
2011. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem ellett és nem is vemhes mivel hím! Bár lehet elnézte az eladó és akkor igazad van. Az enyém akkor harap hogyha nagyon éhes, eszik amennyi kell neki alszik és utána abba hagyja. Barátnőm hörije viszont tesója az enyémnek és hozzá szintén nem lehet benyúlni. Valószínűleg egy agresszívabb, idegesebb hörcsögöt fogtál ki. Ha kézhez akarod szoktatni mindenképp kesztyűbe nyúlj be és foglalkozz vele sokat, de sose keltsd fel, várd meg amíg magától felkel és utána tiéd a pálya.
2011. dec. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az eladó azt mondta, hogy már apuka is volt, tehát valószínűleg tényleg hím. Kajája mindig van, nem hiszem, hogy éhes. Azért furcsa ez a viselkedés, mert eddig nagyon barátságos, kézhez szokott volt. Még az első nap sem volt agresszív. Tegnap este felé, úgy tűnt újra a régi, de ma megint átváltozott kis agresszorrá, és egyből harap, ha közelítek. Nem találtam rajta semmilyen "külsérelmi nyomot". Viszont az feltűnt, hogy sokkal intenzívebben rágcsál. Lehet a fogával van valami gond?
2011. dec. 25. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Az eladók sajnos nagyon sokszor tévednek, ezt a tengerimalacos fórumokon eleget tapasztaljuk! Ettől persze nem feltétlen így van, csak ez egy védekező viselkedés nála..ezért gondoltam erre! Ha van rá lehetőséged, akkor Budapesten az egyetem kisállat klinikájára kellene elvinned, hogy megnézzék a fogát és egy általános vizsgálatot, amin kiderülhet, hogy van e baja. Az István utcai (VII.ker.) egzotikus állatok klinikára kellene elmenned vele. Ha nem budapesti vagy, akkor utána tudok neked nézni, hogy a te városodban (vagy közeledben lévő nagyvárosban) melyik orvosnak van egzotikus állatok szakvizsgája, mert mindenképpen ilyen helyre kellene elvinned!
2011. dec. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!