Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol érdemes tengerimalacot...

Hol érdemes tengerimalacot venni? Tenyésztőnél vagy kisállatkereskedésben? Ti hazavinnétek egy malacot, ha nem engedik a szüleitek, de a másik malacnak szüksége van rá?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem.

Honnan tudod hogy szüksége van rá a másiknak?

Nekem is csak 1db tengeri malacom volt igaz kicsit többet kell vele foglalkozni de nem lesz semmi baja. Az enyém 10 évig megvolt és nem lett stresszes vagy hasonlók.

Amúgy egy állatkereskedésből is simán jó ahol rendesen tisztán tartják őket. Az enyém is onnan volt.

2011. dec. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért van szüksége másik malackára, hogy túl jusson a másik halálán. :(

Sokan írták, hogy szüksége van egy másik barátra.

2011. dec. 31. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Legyél te az a barát :) vedd ki naponta 2-szer 3-szor egy félórára de NE hagyd egyedül de kiveheted őt többre is órákra és akkor nem kell sűrűn kivenni játsszál vele és nem lesz magányos és hipp-hopp elfelejti a elhunyt barátját :) B.U.É.K.
2011. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 1Laura1 válasza:
nekem mar volt ugy az agy ala dugtam anyukam eszrevette oszt mondta hogy vigyem el otthonrol és hazudtam hogy abaratnom elviszi de maradhatott nalunk még 1 napig masiknap elmondtam az igazat és mégis megtartottuk nagy nehezen de mar meghalt,sokat kaptam veszekedtek de nem oltek meg...
2011. dec. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Boldog újévet mindenkinek!!
2012. jan. 1. 00:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől vegyél malacot, mert biztosan nem vemhes, túlszaporított, élősködőkkel teli, genetikailag hibás példányt kapsz. Ha nem a szüleid gondozzák, akkor minek szólnak bele? Ha csak a Te reszortod, akkor semmi közük hozzá. Az árván maradt malacka érdekeit kell nézni, nem a kényelmet. Két malac ellátása nem sokkal több, mint egyé. Ha a szüleid látják, hogy boldogok együtt, akkor biztosan megenyhülnek.
2012. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Norina86 ***** válasza:
100%

Első kommentelőnek: a tengerimalac társas lény, nem ártana, ha végre az a köztudatba kerülne. Régen sokkal kevesebbet lehetett tudni róluk.

Nem kell feltétlenül tenyésztőtől venned, de több állatkereskedést érdemes megnézni, és onnan választani, ahol jól tartják a malacokat, hímek, nőstények külön vannak, van előttük víz, zöldség v széna stb.

Csak akkor vigyél haza malackát, ha utána biztos, hogy a szüleid elhamarkodottan nem teszik ki vagy ilyesmi. Örülök, hogy szeretnél új társat neki, próbáld meg rávenni a szüleidet nyugodtan érvelve, esetleg mutass nekik honlapokat pl. a gemon.ro-t, ami nagyon alapos és szakszerű.

(Te tudod, hogy mit szólnak, ha hazaviszed és úgy látják meg, hisz már van egy, akkor már igazán mindegy h egy vagy kettő, de a malackád sokkal boldogabb lesz.)

2012. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek is!! Azt tudom, hogy nem fogják ki rakni, mert szeretik az állatokat. De nem nagyon merek haza vinni egy állatkát, csak úgy, hogy mondom nekik, hogy ne lepődjenek meg, ha haza viszek egyet. xd

Apukámnak már mondtam, azt mondta, hogy akkor kinn fogok vele aludni, de tudom, hogy ezt nem tenné meg.

De anyukámtól jobban tartok, mert ha ezt mondanám neki tuti, hogy ordibálna. ://

De muszáj őket erre felkészítenem. A Virágért mindent megteszek ( tengerimalacom ). :DD

2012. jan. 2. 10:37
 9/9 anonim válasza:
nem értitek meg h egy malacnak kell egy másik malac társ ha most nem veszel neki egy másikat akkor nehezebben emészti meg a másik halálát és akkor meg még stresszesebb lesz és depressziós is
2013. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!