Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha az állatkarmolás egy ideig...

Ha az állatkarmolás egy ideig kissé viszket, bepirosodik, akkor allergiás vagyok rá (lent magyarázok)?

Figyelt kérdés

Rágcsálóim vannak, nem direkt karmolnak, csak hosszú a körmük. Ha megkarmolnak, utána sokszor észreveszem, hogy viszket, kicsit bedagad. Ez szőrallergia? Mire vagyok konkrétan allergiás?

Szerencsére egyáltalán nem okoz komoly problémát, de azért kíváncsi vagyok.


2009. máj. 24. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal allergiás vagy.

Menj el az orvoshoz.

Ott az általános teszteket elvégzik és (remélhetőleg) megkérdezik, hogy van-e valamilyen állatod vagy milyen állattal érintkezel sokat.

A kutyát, macskát, lovat, alapból letesztelik.

Nem vagyok benne biztos, de ha jól emlékszem, akkor a papagájt és a hörcsögöt is tesztelik.

Ha viszont nem tesznek fel kérdést, akkor kérheted, hogy teszteljék azt is.

2009. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Cicám van, és ha megkarmol nekem is viszketni szokott, bepirosodik. Megmondom őszintén ez engem soha nem foglalkoztatott. Ha komolyabb allergia lenne, akkor nem bírék a cicával sem együtt élni, sem simogatni. Nem csak a karmoláskor, hanem az érintkezéskor is lenne bőrreakció. Ha Téged érdekel, csináltass allergia vizsgálatot. ( ha kivizsgáltatod, írd meg ide, mert érdekele:-))

2009. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem allergia. Egyszerűen csak a karmolás okozta tünetek. Ha allergia, akkor biztos nem múlik el ilyen hamar.
2009. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
dehogynem allergia, ugyanis az allergiatesztet is pontosan így végzik. megkarcolják a bőrt, és rácsepegtetik az allergén anyagot. ha a bőr bepirosodik, akkor allergiát jelez. tehát valszeg allergiás vagyok. sokmindenre az vagyok egyébként, több féle pollenre, porra, macskára is (de erre pont nagyon kicsit, alig érezhetően). akkor valszeg az állataimra is. egyébként patkányom van.szerncsére sima érintkezéskor nincs allergiás reakció. nem okoz problémát, mint ahogy írtam is, csak simán kíváncsi vagyok, ki mit tud róla.
2009. máj. 25. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!