Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt szeretnék mit kell...

Hörcsögöt szeretnék mit kell tudnom róla? Tartásáról?

Figyelt kérdés
szeretnék egy hörit és elvileg az állat kereskedésbe vasárnap jön de gondolom amik jönnek azok fiatalok nem? és mit kell tudnom a tartásról?
2012. jan. 12. 15:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Na kezdjük ott hogy, a hörcsög tartás nem kis munkával jár, gyakran kell őket takaritanod, mert nagyon büdösek.

Az akváriumba tegyél sok játékot!!! enni vegyél nekik valami tápot, kiegészítőnek pedig diót, mogyorót(ne sósat!) és nagyon szeretik az akác virágot is.

Ha többet veszel feltétlenül győződj meg róla hogy csak lányok vagy csak fiúk legyenek! (nem kis munka vagy 10 kis hörcsög felnevelése.(nekem is ezért kellet őket kitenni egy ládába, aztán meg elszöktek.))

Ja és még egy fontos dolog: ne ne üvegere tapadós itatót veegyél! Tönkre megy hamar. Amúgy cuki, aranyos, és szerethető állatok.::))

2012. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat, már van halam ás papim, de akkor gondolom vasárnap fiatalokat hoznak nem ?
2012. jan. 12. 16:22
 3/42 anonim válasza:

Általában igen, fiatalokat, de erről csak te magad győződhetsz meg. A hörcsögökről itt olvashatsz:


[link]

[link]

[link]


nekem törpehörim van, így csak arról tudok írni: roviden:

-mindennap kell neki adni friss gyümölcsöt vagy zöldséget de kerüld a citrusféléket

-másnap szedd ki a tegnapi gyümolcsöt/zöldséget

-rakj neki fogkoptató követ vagy fát mert ha túl nagyra nőnek a fogai meghal

-hetente egyszer kell teljesen kitisztítani

-vegyél neki magkeveréket amiből mindig legyen a tálikójában

-ne etesd túl!


Ha terráriumod van:

-vegyél bele kis házikót ahol aludhat

-golyós itatót

-tányérkát

-MÓKUSKEREKET(nehogy kihagyd, nagy szüksége van a mozgásra!)


Ketrecbe:

-ugyanazt mint a terráriumba vagy vehetsz berendezett ketrecet, de legyen benne házikó és mókuskerék


Játékok:

-vásárolhatsz érdekes mászókákat, de a legegyszerűbb megoldás a WC papír guriga


Sok szerencsét!

2012. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

A hörcsögök nagyon tiszta állatok és nem büdösek!! Hogy lehet ilyet mondani? Ha megfelelően gondozva vannak és megfelelő időben ki vannak takarítva, akkor nem büdösek, a legtisztább rágcsálók a hörcsögök!!

Igen, valószínűleg fiatal höriket hoznak és célszerű kb. 1 hónapos hörit venned, könnyebben meg fog szelídülni, mintha egy idősebbet vennél. De hörik amúgyis nagyon hamar kézhez szokottak lesznek. Minden nap nagyjából azonos időpontban adjál nekik enni. Én pl. reggel szoktam adni nekik enni. Friss gyümölcs/zöldség és vitaminos hörcsögöknek való magkeverék. Amit szabad nekik adni: alma, répa, jól megmosott saláta, körte, mandarin, szilva, uborka, paradicsom, kis paprika, szőlő, eper, dinnye, barack...stb. Én minden nap adok nekik egy darabka sajtot is, azt imádják. Néha lehet diót, mogyorót, kekszet, keményre főtt tojást, főtt vagy sült csirkehúst (mert állati eredetű kajára is szükségük van), főtt tésztát, túrót, és tejfölt is lehet.

Amit NEM SZABAD adni nekik: csoki, káposzta, karalábé, karfiol, fűszeres vagy olajos ételek, retek, citrom!

Ketrecből érdemes olyat venni neki, amin van emelet is és lehetőleg csőrendszer is legyen benne, legalább legyen 55 cm hosszú és 40 cm széles, ez a minimum! És arra figyelj, hogy 1 hörit szabad csak 1 ketrecben tartani, mert magányos állatok és egyedül érzik jól magukat, ha ketten vagy többen vannak egy ketrecben akkor megölhetik egymást!! Ha aranyhörcsögöt veszel akkor a mókuskerekének átmérője minimum 19 cm-es legyen, hogy kényelmesen tudja hajtani és hozzátenném, hogy nagyon fontos számára, hogy legyen mókuskereke, tehát ez alap! Házikója is legyen lehetőleg, mert kell neki egy olyan kuckó, ahol elbújhat és bevackolhatja magát aludni. Kb. heti egyszer kell takarítani a ketrecét, az almot ahova pisilni jár, pedig sűrűbben kell frissíteni (ebből is látszik hogy tiszta állat, mert egy sarokra jár csak pisilni, nem pedig összevissza). És minden nap ki kell venni a romlandó ételeket tőle, ami megmaradt esetleg előző napról! Néha le lehet tenni szaladgálni a lakásba, de csak úgy, hogy figyelsz is rá! Legyen neki fogkoptatója is és vehetsz neki néha ilyen rácsra akasztható mézzel összeragasztott magos rúdat is. Arra is figyelj, hogy a lakásnak olyan részébe helyezd el a kuckóját, ahol nincs erőteljes napfény, világosság, tehát ablak elé nem célszerű az elhelyezése és a huzatos helyeket is kerüld.

2012. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
KÖSZI MINDENT ÉS ÚGY GONDOLTAM HOGY BMAJD A LAKÁSBA ELKERÍTEK NEKI EGY KIS RÉSZT ÉS OTT FUTKÁROZHAT DE HÁZIKÓT NEM NAGYON AKAROK NEKI VENNI MERT FÉLEK HOGY KIUGRIK MERT ISMERŐSÖMNEK IS KIUGROTT és az enyém is terráriumba lesz bocsi a nagybetű miatt
2012. jan. 12. 18:49
 6/42 anonim ***** válasza:

Jobb neki a ketrec, mert neki mászásra is szüksége van, valamint a terrárium az nem tud szellőzni is!!! És a ketrecből meg nem fog kiszökni se! Fontos neki a házikó is, mert szeretik nagyon!

Pl. egy ilyesmi megfelelő lehet neki:

[link]

2012. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
igen fiatalokat. az előbbi válaszokat nem én írtam. Én csak az elsőt írtam. A nevem nikooo. Szerintem a ketrec helyett jobb az akvárium. Ha ketrecben tartod könnyen ki is tud mászni. Amúgy hány éves vagy, Mert én 12 és kb. 10 éves koromban voltak hörcsögeim.
2012. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Már hogy tudnának kiszökni a ketrecből??

Ha megfelelő sűrűségű a rácsozat, akkor az a legbiztonságosabb, a terráriumból meg ki tudnak ugrani, pl. rámásznak a mókuskerékre és úgy!

De nem ezen van a fő hangsúly, hanem hogy a hörcsögnek mi a jobb! A ketrec jobban szellőzik + mászási lehetőséget is biztosít!

Csak olyanak tartsanak hörit, akik megfelelő körülményeket és otthont tudnak nekik biztosítani!


Én pedig 28 éves nő vagyok és 16 éve vannak hörcsögeim!

2012. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
nekem akkor is terráriumba lesz mert van 2 is régebbről ésnem nagyon akarok költeni még ketrecre ismeg majd elengedem hadj futkározzon ( naponta)
2012. jan. 13. 14:29
 10/42 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de én úgy vagyok vele, ha állatot szeretnék tartani, akkor a maximálisat próbálom neki nyújtani amennyire csak lehet, hogy boldog legyen, de te tudod...
2012. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!