Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két hörcsög egymás szagától...

Két hörcsög egymás szagától két külön ketrecben nem fog megőrülni?

Figyelt kérdés
Az idősebb lány hörcsög mellé vettem egy kis fiú dzsungáriait és mikor összeszagoltattam őket elkezdtek remegni, úgyhogy gyorsan vissza is tettem külön külön. De egy szobába vannak. Ha már együtt nem fognak lakni soha ahogy látom nem nagyon lehet őket összeszoktatni mer mindenki azt írja megverek egymást. Pározni fognak? Azt honnan tudjam mikor tehetem őket össze?
2012. jan. 23. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
a kaninak ha már megérzi a szagát egyből megtermékenyül a nőstény.
2012. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogyan működik különböző fajtájú hörcsögöknél, de nálunk gond történt ebből. Anyukahöri vemhesen jött, megtartottunk egy kisfiút. Éldegéltek egymás mellett az akváriumukban, gyakran tarkították szerelmi hívó hangok a szobánk csöndjét, míg nem egyszer a fiúcska teletömte a kerék alját forgáccsal, rámászott, és uzsgyi az anyukájához. Pár nap múlva újra boldog hörcsögalomtulajok lettünk.
2012. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először is, gondold át, hogy tényleg be tudsz-e vállalni egy alomnyi kishörcsögöt. Tudsz nekik felelősségteljes gazdit keresni, van elég helyed elválasztani őket? Azért tök fölösleges szaporítani, hogy utána bedobd a kicsiket egy állatkereskedésbe, ahol ki tudja mi lesz velük, hova kerülnek. Egyébként van, hogy a fiú-lány páros elvan együtt, de nem egészséges együtt tartani őket, szerencsétlen anya teljesen le fog amortizálódni, ha 3 hetente szül, na meg mit csinálsz annyit kishörcsöggel? Ha akarsz mégis egyszer babázni (és gondjukat is tudod viselni), akkor onnan tudod, hogy mikor jó az időpont, ha összeteszed őket, és figyeled, mit csinálnak. Ha egymásnak esnek, akkor szedd szét őket, nem ivarzik a nőstény, nem fognak párosodni. Ha ivarzik (ez kb. 4 naponta történik meg), akkor minden bizonnyal párzani is fognak.
2012. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én nem akarom őket együtt tartani egyszer szeretném csak bepároztatni és azt elajándékozom utána külön külön lesznek de futtatásnál cska nem párzanak be mer akkor is néha együtt lennének.
2012. jan. 23. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért tartod jó ötletnek azt az egy almot, ha aztán egyiküket sem fogod megtartani?
2012. jan. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Uh nekem 21 hörcsögöm volt egyszerre. kicsit elszaporodtak.

2 nőstény 1 hím volt egy helyen.

az egyik alomba született 4 kicsi a másikba 11.

külön voltak zárva a kicsik a saját anyukkal.

Aztán az anyukák elkezdték enni a kicsiket...:S

2012. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!