Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszinak feltétlenül...

A törpenyuszinak feltétlenül kell oltás?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy olyan ismerősöktől venném, akik nem tenyésztik, csak lett egy alom. Házban tartják és én is ott fogom, maximum nyáron viszem ki egy kicsit a kertbe. Tehát ilyenkor kell-e oltás nekik és ha igen milyen?
2012. jan. 26. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kombinált oltás: Pestorin Mormyx. Kombinált készítmény, myxomatózis ellen 6 hónapig tartó, RHD ellen 1 éves védettséget nyújt. Mi ezt adatjuk, mert a hideg hónapokban nem igazán fordulnak elő szúnyogok, amik a myxo-t terjesztik.
2012. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen. Kombinált oltás két veszélyes betegség ellen ahogy az első is írta. Az egyiket szúnyogok terjesztik ezért még a lakásban sincs tőle biztonságban a nyúl. Mindkét betegség halálos, gyógyíthatatlan, csak megelőzni lehet oltással.
2012. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! azt tudjátok, hogy kb. mennyibe kerülnek ezek az oltások?
2012. jan. 26. 18:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy oltás 3000 Ft körül van,és mivel ismétlő is kell belőle (pár hét múlva vissza kell vinned, és kap még egyet, csak úgy hat) , ezért ~6000 Ft. De orvostól is függ.
2012. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És az ismétlő csak első alkalommal kell, a további években elegendő egy injekció.
2012. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, az ismétlő csak első alkalommal szükséges. Nálunk Budapesten egy kombinált oltás 3500 forint. Legalábbis tavaly októberben annyi volt.
2012. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És mikor ajánlatos elvinnem oltani, ahogy hazahozom? Mert kb 6 hetesek lesznek, amikor elhozom őket.
2012. jan. 26. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen már be lehet őket oltani. Van olyan tenyésztő, aki már úgy adja oda, hogy be van oltva. Ha nincs, akkor minél előbb...mondjuk én megvártam a 8 hetes kort :)
2012. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes, ahogy előttem már leírták: a szúnyog a lakásba is betéved, elég egy csípés, és annyi. Inkább megéri évente kifizetni azt a 2-5000 Ft-ot. Azért így mondom, mert nekünk pesten 5000 Ft volt egy oltás, de vidéken már 2500-3000 körül oltják őket.

6 hetes kortól már lehet oltani, bár az én dokim azt mondta, várjuk meg a 7 hetes kort, és inkább akkor. Szóval minél előbb, annál jobb.

2012. jan. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül oltás, vagyis inkább ahogy gondolod..

Az én nyuszim nem volt beoltva (nem azért mert drága vagy valami). 8 évig élt ami elég szép kor :)

Nem akarlak lebeszélni csak leírtam, hogy ilyen is van.

2012. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!