Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Holland törpenyúl vagy MINI...

Holland törpenyúl vagy MINI kosorrú?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nyuszit, de nem tudom eldönteni, melyik fajtát válasszam. Mindkettő nagyon tetszik, már találtam tenyésztőket is. Ha valakinek van, az kérlek írja le a tapasztalatait, negatívat és pozitívat egyaránt! Egyébként mennyi ideig lehet őket otthon hagyni, egyedül? A tartással kapcsolatos infóknak is nagyon örülök :) Köszönöm előre is!! U.i. Hogyan győzzem meg a szüleimet? :D

2012. febr. 14. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem holland törpenyuszim van, és nagyon imádom! Bújós, aranyos, rosszaság! :D A kosorrú is nagyon édes, szóval amelyik jobban tetszik azt vedd meg. Nem a fajtától függ igazán a személyisége. A hollandot az én tapasztalataim alapján csak ajánlani tudom :) Nyugodtan otthon hagyhatod őket napközben, mert ők akkor alszanak, reggel meg estefelé pedig aktívkodnak. Viszont naponta 3-4 órára ki kell engedned őket, de az sem baj ha többre. :) Az enyém pl. éjjel-nappal szabadon van. Tartásukkal kapcs. mindent megtalálsz itt: www.torpenyul.hu

Nekem sem lehetett amúgy nyuszim, de ezt is, ahogy minden mást is, amit nem engedtek, úgy oldottam meg, hogy megvettem és hazavittem :) Kitenni nem fogják, szóval nem tudnak mit csinálni, sőt az én nyuszimat nagyon megszerették, és már családtag :) Persze ez legyen az utolsó lehetőség :D

2012. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyakorlatilag a nyusziknál nincs olyan különbség, mint pl. a kutyáknál fajtánként. Ugyanaz jellemző alapjába véve mindegyikre, egyéniségükben különböznek, de ez ugye nem függ a fajtától. Előttem már leírtak mindent.

Szóval, ha sikerül meggyőznöd a szüleidet, onnantól már csak azon múlik, melyik tetszik küllemre jobban :)

Nekem törpe kosorrúm van, de minden évben 2x vigyázok 2 holland törpére is. Egy a lényeg, hogy tényleg tenyésztőtől válassz nyuszit és akkor egy kézhez szokott, egészséges nyuszit kapsz :)

2012. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem mini kosorrúm van.:) Mindkét fajta nagyon aranyos.

Minden leírtak már,úgyhogy én azt mondom el,hogyan vettem rá anyumat.Régi vágy volt egy kisállat,elkezdtem nézelődni neten,hogy melyik az ami nekem is jó,rátaláltam a nyuszira.Na innentől egy csomót kezdtem róluk mesélni anyumnak,mindent a tartásról,amit csak találtam.Meg képeket mutogattam.:D Aztán egy idő után annyit mondott,hogy akkor keressek egy jó tenyésztőt,ami nincs olyan messze,ha ott vannak kicsik majd visszatérünk rá.Találtam,belement.:D Ha csak úgy hazaállítottam volna egyel,repültünk volna mindketten.

2012. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ők a legjobb a választás, egyre megy, mind a kettő. Talán a holland valamivel cukibb, gömbölyűbb, dédelgethetőbb. A tartásra mindegyik egyforma, szóval, ha majd veszel, abban akkor segítek. Egy tanácsot mindenképpen adok. Egyértelmű, hogy tenyésztőtől kell venni, ők garancia arra nézve, hogy nem kevert típust veszel. Jóllehet a bolti nyuszkók rettenetesen cukik tudnak lenni, sajnos ők a legtöbb esetben nem tenyésztőtől, hanem sima szaporítóktól vannak, azaz olyan fajtákat engednek össze, amiket lehet, hogy nem kéne. Ilyen például, ha Mini Kosorrút pároztatnak Oroszlenfejű törpenyúllal. Ennek eredménye - igaz - külsőre egy nagyon jópofa, leírhatatlanul cuki és imádnivaló kis szörnyeteg lehet, viszont ferde, rossz növésű metszőfogakat eredményezhet, sőt, az esetek túlnyomó többségében, eredményez is sajnos. Ennek oka, hogy a két típus szájberendezése méretben teljesen eltér egymástól, aminek az lesz az okozata, hogy nem úgy záródik az álkapocs, hogy az első és a felső metszőfogak pont egy helyen érjenek egymáshoz. Ennek következtében, tehát, hogy az alső és a felső metszőfogak nem érintkeznek, a metszőfogak nem kopnak! Ez mind oda vezet, hogy azok a fogak szabadon nőnek: az alső metszőfogak kifelé, a felső metszőfogak pedig lefelé, a nyelv irányába. Mondanom sem kell, hogy ez milyen következményekhez vezethet. Mindez azért van, mert a nyulak fogai nyíilt gyökerűek, tehát mindig nőnek, ezért kell kopniuk. A kopást legjobban a széna okozza, keménysége és a celluló tartalma miatt.

Na szóval, ha veszel nyuszit, kérdd a tenyésztőt, hogy mutassa meg neked a nyúl fogait. Tehát a felső és az alsó metszőfogaknak érintkezniük kell! Abban a korban, tehát kb 5-6 hetes korukban, mikor már elvihetők, ezek már láthatók.

2012. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!