Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért élnek kevés ideig a...

Miért élnek kevés ideig a mongol futóegereim?

Figyelt kérdés

Már sok mongim volt, egyszerre mindig több (egyneműek), többszintes, jól berendezett ketrecben, változatosan etetem őket, stb. Igaz, hörcsögkaját kapnak, amiben sok a szotyi, de sose hagyom őket elhízni, mindig csak idős korukra híznak meg egy picit. Sokat sétálnak szabadon a szobámban, foglalkozom velük eleget, egészségügyi gondjaik se szoktak lenni, de olyan 2 éves kor körül, vagy 2 és fél elkezdenek öregedni, őszülni, lelassulni, és még eddig egyik se élte meg a 3 éves kort! Pedig mindenhol úgy olvasom, hogy 3 évig simán elélnek, de még tovább is.

Mit ronthatok el mindig? Vagy csak azért van, mert kereskedésből vannak, és valószínűleg beltenyésztettek? Minden más állatfajta sokáig szokott élni nálam, egyedül velük van ez.



2012. febr. 16. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hibás a hörcsögkaja is (bármennyire is hasonló, nem ugyanolyan a kettő, és nem biztos, hogy csak elhízást okoz a különbség), de ha megöregednek és úgy pusztulnak el, akkor valószínűbb, hogy a kereskedéses szaporíáts a ludas. Keress legközelebb egy rendes tenyésztőt, ő esetleg meg is tudja mondani, hogy mit rontottál el, már ha egyáltalán, és tud adni genetikailag egészséges egereket, amikből aztán kihozhatod a maximum életkorukat.
2012. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a kaján már én is sokat gondolkoztam. Azt hiszem váltani fogok nekik való tápra. Csakhát úgy szeretik a szotyit, és a nekik való tápot meg utálják. Rossz őket megvonni attól, amit szeretnek :( nagyon sokat keresgéltem, de mostanság nem találtam olyan tenyésztőket, akik aktívak lennének, úgyhogy a két új egerem is kereskedéses.
2012. febr. 16. 23:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért kereskedés és kereskedés között is van különbség, nálunk pl. tényleg szakértő gárda dolgozik az állatokkal, ők még a húsvéti nyulaikat is megtervezik előre, nem csak összeraknak két szembejövőt, aztán várják az áldást.

De én inkább azt javaslom, hogy itt kérdezz körbe a mongis topicban: [link]

2012. febr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze létezik ilyen kereskedés, de azért nagyon ritka :( inkább azt látom mindenhol, hogy még arra sem képesek hogy szétválasszanak egy almot hímekre és nőstényekre mikor ivarérettek lesznek. Lelkiismeret nélkül együtt hagyják őket, hogy testvérek szaporodjanak :( Ezek a mongis fórumok meg sajna nem nagyon élnek, már nézegettem én is...:S
2012. febr. 16. 23:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ha írsz, reagálnak, vagy megnézegetheted, kik írtak oda, és írhatsz rájuk privátot. Biztos van még valaki, aki foglalkozik vele :)
2012. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!