Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adnátok tanácsot?

Xyzszs kérdése:

Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
2 napja van nálunk a törpesünink.1,5 éves,úgy fogadtuk örökbe az elöző gazdájától,mert nem tudott vele érdemben foglalkozni!A orra sebes volt,illetve a hátsó lába eléggé be van dagadva..nem tudom mi lehet,de hétfőn megyünk a dokihoz...Raktam ki neki kaját,vizet,de szinte alig eszik..viszont wc-zik rendesen..:)Normális,hogy ilyen gyenge az étvágya?

2012. márc. 2. 15:15
 1/7 Anna009 válasza:
100%

A sünik úgy mond önellátó állatok!De az is nagy tényező lehet hogy még fél mert új helyre került vagy az előző gazdája nem biztosított neki jó élményeket!

Tanácsom:

-Várj pár napot még hozzád és a környezethez szokik és barátkozz meg vele sokat legyetek együtt!

És a lábát mindenképp nézessétek meg! :)

2012. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Anna009 válasza:
100%
A lábával kapcsolatban : szerintem az előző gazdája nem nagyon nézett rá hogy mi van csak etette és valahova beszorult vagy valahogy megütötte a lábát!biztos ez az oka!
2012. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!Remélem nem lesz komoly baja!Abban meég tudnátok segíteni,hogy hogyan adagoljam a kajáját?Mikor mit adjak neki meg hányszor?Ezer köszi!
2012. márc. 2. 17:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja,most láttam.hogy Te írtad mindkettőt,bocsi!
2012. márc. 2. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek alapjáraton nem esznek sokat, és attól a kevéstől is képesek elhízni, ha nem figyelek. Ráadásul új helyen van, nem biztos, hogy a kaja a legnagyobb gondja.

Egyébként mi kap enni? Nagyon válogatósak tudnak lenni, ha nem tetszik nekik a vacsi, inkább éheznek napokig, de hozzá nem nyúlnának a nem finomhoz.

Az előző gazdáját nem tudjátok megkérdezni, hogy mitől lehetnek ezek a bajai? Esetleg másik süni megharaphatta, vagy leesett valahonnan?

2012. márc. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg [link] a tenyésztők oldalain részletes leírásokat találsz, onnan mindent megtudhatsz a tartásukról :)
2012. márc. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De,megkérdeztük és ő állítólag nem látott a lábán semmit, az orrára pedig annyit mondott,hogy vmi fa játékot löködött és így sérült meg!Nagyon sajnálom ezt a kis sünit,hogy így leszarták!Eddig még csak száraz- illetve konzerveledelt kapott!De még csak ez a 3. napja nálunk..Azt viszont nem tudom mivel etette az előző gazdája,de gondolom nem fordított rá nagy figyelmet:( Jobb is lesz neki velünk!
2012. márc. 3. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!