Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valami betegség támadta meg a...

Valami betegség támadta meg a tengerimalacom? És ha igen mi lehet ez? Aggódom.

Figyelt kérdés

Szóval felfigyeltem arra 8amikor kivettem) hogy a hasáról kikopott a szőr (rozettás félhosszú szőrű malacka) és a bőremintha ki lenne száradva vagyis ilyen fehér darabkás de inkább száraznak látszik. Néhol picit piros is. Ez leér a nemi szervéig, sőt azon is van. (Fiú malacka)


Ez milyen betegség? Mit lehet ellene tenni?

Ugye nem súlyos?:S


2012. márc. 5. 19:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és emberre veyzélyes? (révén hogy megfogtam a malackát meg megnéztem a hasát) Aggódom.
2012. márc. 5. 19:04
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem rühes!De lehet,hogy összeszedett valami lakót!

Én a helyedben langyos vízben megfürdetném,ott ahol piros kend be kamillás krémmel vékonyan,az biztosan nem árt neki!

Valamire allergia is okozhatja?

Hol tartod,és mi van alatta?

Nem poros a forgács?

2012. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem poros, tiszta forgács, hetente pucoljuk. Terráriumba van.

Ha lakója van az csak atka lehet de nem hiszem hogy a sima atka megtámadná...hisz z emberre nem veszélyes.:S

Vagy ezt a rühet én is elkaphatom?


Amúgy szoktuk fürdetni, bár ritkán mert nem nagyon szereti.

2012. márc. 5. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez valamilyen allergia lesz akkor.

Fürdesd meg langyos vízben,és kend be neki krémmel,lehetőleg valami kamillás legyen!

Naponta többször is lehet krémezni!

Ha hozzányúlsz a malackához,akkor utána alapossan moss kezet!

Fertőtlenítsd ki az akváriumot,cserélj benne forgácsot.

2012. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Remélem a szőrét nem sikerült benyelnem :S....bár alaposan kezet mostam.
2012. márc. 5. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:
terráriumban??!! valószínű hogy a rossz szellőzés miatt van... ha a "lakosztály" nem jól szellőzik akkor ott megtelepedhetnek a bacik... mivel ott melegebb és nedvesebb a levegő... aúgy ha egyedül van a malacod vegyél mellé még1-et mert társas állatok (bocsi az OFF-ért)
2012. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a bőre nem hámlik fel?

elkaphatta pl. az almából, ha a megszokottnál egy kicsit később volt kitakarítva.

Betadine oldatos vattával le kell dörzsölni finoman az elhalt/felhámlott bőrrészeket,majd lekenni fertőtlenítő szerrel

(állatorvos felírja) , valamilyen kenőccsel.

A szőre amíg meg nem gyógyul hullani fog a bőrgond miatt, de miután meggyógyult majd szépen visszanő.

A rozettás malackáknál gyakoribb mint társaiknál, emberre nem fertőző, de a gyógyulás ideje alatt ajánlatosabb,hogyha csak a kezelés idejére veszed ki a helyéről, és takarításnál.

2012. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

amúgy a mi malacunknak is ugyanez volt a baja.

A terráriumát fertőtlenítsd, moss a kezelése után kezet.

Ha kamillát főzöl, azzal is ápolhatod a bőrét a Betadine oldat mellett.

De miután meggyógyult jobban tennéd ha beszereznétek a tengerimalacotoknak egy rácsos ketrecet, mert a terrárium nem tud megfelelőképp szellőzni, így kisebb lenne az esélye annak, hogy a jövőben is előforduljon ilyesmi.

(ismét az előző válaszoló voltam)

2012. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!