Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újdonsült patkány tulajdonos...

Újdonsült patkány tulajdonos révén fel merült pár kérdés bennem: ilyen helyzetekben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kb 5 hetes lányzó patkusszal gyarapodott kis közösségünk. Ma hoztuk haza az állatkereskedésből, egyedül, mivel sajnos csak 1et van lehetőségünk tartani. Betettük a helyére, had szokja, de eléggé szomorúnak és érdektelennek tűnik. Ez még csak a kezdeti stressz lehet és ha megszokja az új helyét meg a gazdiját akkor jól lesz? Másik kérdés, hogy lehet arra szoktatni, ha kivesszük ne bogyózzon mindent tele?:)
2012. márc. 20. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet még szokatlan neki az új helye, nekem eddig mindegyik patkányom máshogy reagált az első napra. Én mindig úgy veszem ki, hogy figyelem mikor eszik, utána várok egy 10-20 percet aztán kiveszem. Bár az első pár hétben mindig potyogtatott rám is, idővel tudni fogja hova kell wcznie.
2012. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen!:)
2012. márc. 21. 16:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálam nem bogyóztak szanaszét. Általában a kanapéra tettem őket mászkálni, mert ha a földre tettem ott nagyon hamar eltűntek a szemem elöl.
2012. márc. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magányos. A patkány iszonyatosan szociális állat muszáj, hogy legyen pati társa (egynemű!!!!). Egyedül szenved. Ha nem tudsz mellé társat beszerezni, akkor inkább hörcsögöt tarts, mert a patinak nem jó egyedül, hidd el. (Habár, ahol elfér egy patkány a ketrecével, ott a 2 patkány se lehet gond;)
2012. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Orsii7 válasza:
Hát,igen. Egyedül egy patkány magányos lehet. De elösször nekem egy volt. miután meghalt már 2őt vettünk. De nekem az első, első nap még nagyon érdeklődő volt de ez szerintem változó. Nekem az elején potyogtattak mindenhova de később megszokták .:D És már nem teszik.
2012. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyedül patkányt soha!

Legyen ugyanolyan nemű társa!

2019. máj. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!