Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon jó ötlet párt rakni mellé?

Vajon jó ötlet párt rakni mellé?

Figyelt kérdés

Hörcsögöm elég zaklatott mostanában.

2 éves, lassan másfél éve van mellettünk (előző gazdija nem tudta hogyan kell tartani, elég rossz élete volt szegénynek), sosem volt baj vele.

Mostanában harap, és ha kiengedjük sétálni, bevackolja magát a hűtő mögé, csak kajával lehet kicsalogatni. Régebben sosem csinált ilyet.

Mostanában nincs annyi időnk foglalkozni vele, szerintem csak magányos szegény.

Viszonylag nagy (60x35ös) terráriuma van, simán belefér egy új házacska egy másik hörcsögnek, talán még egy kerék is, hogy ne legyen vita felette.

Viszont a kicsikémnek van egy régről szerzett kis lyukacska a fülén, gondolom egy rosszul sikerült társasági kísérlet eredménye.

Szerintetek próbáljak meg egy új hörit szerezni mellé? Kicsi, vagy idősebb legyen inkább?


2012. márc. 28. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem! A hörcsögök magányosan élő állatok, egyedül érzik jól magukat. Csak stressz lenne neki egy másik hörcsögöt elviselnie maga mellett, még kárt is tehetnek egymásban.
2012. márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen idősen már biztos megszokta az egyedüllétet.

Az én hörcsögeim (hiába mondja azt mindenki, hogy magányos állatok és egyedül kell tartani őket) már 2 éve vannak együtt (fiú és lány) és eddig semmi kárt nem tettek egymásban, pedig nem ez az első eset, hogy kettőt tartok együtt...

2012. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 hörcsög pár h ne veszekedjenek kiskoruktól együtt vannak

ha később rakod egybe marni fogják egymást Tapasztaltam

2012. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dorcsuu ***** válasza:
Ha még kiskorától fogva ketten lettek volna, talán össze vérnének, de így ne rakj be mellé másikat, mert halálra fogják egymást marni, valószínűleg... :( Főleg ha a hörcsögöd most ilyen állapotban van. Lehet, hogy beteg, vagy fáj valamije, azért viselkedik így. Ha tovább rosszabbodik a viselkedése, akkor én a helyetekben telefonon tanácsot kérnék egy állatorvostól.
2012. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!