Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsillának tényleg árt a...

A csincsillának tényleg árt a hám?

Figyelt kérdés

Az állatorvosok (és egy biológus) szerint, akiket én erről meghallgattam, ez csak egy "népszerű" tévhit.


Mások viszont egészen extrém dolgokkal jöttek elő, például gerinctörést is említett valaki. (Bár azt nem tudta megmondani, valójában miért okoz gerinctörést a hám, ahogyan tapasztalata sem volt ezzel kapcsolatban.)



2012. márc. 29. 11:04
 1/4 Platypus ***** válasza:
100%
Ha a csincsillát egy kicsit erősebben fogod meg, már kihullik ott a szőre. Ez a természetes védekező reakciója a ragadozók ellen. A hám valószínűleg ugyanezt váltaná ki.
2012. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Én előszőr mikor vettem a csillát, fél órán át hajkurászták a boltban, mert elszaladt, aztán egyből vettem egy hámot, ráraktam és elengedtem, csak azért hogy később meg tudjam fogni, lógjon rajta egy zsinór, de kb 15 percig volt rajta és kiügyeskedte magát belőle. Úgyhogy ez a hám dolog nem játszik, de a szőrét nem dobta el.


Utána itthon kergettem és nem lehetett megfogni, ezért egy nagy halhálóval fogtam meg. Futott ide-oda előlem, és mikor éppen felém futott akkor eléraktam a hálót és beleugrott. Aztán azzal együtt betettem a ketrecbe.


Utána 1 hétig bent volt, nem engedtem ki, hogy szokja meg. És tényleg megszokta, mert utána mikor kiengedtem 1 óra mulva elfáradt kint a sok rohangászásban és visszafutott a ketrecébe, majd kiterült pihenni. Meg addigra már engem is megszokott. Lehetett vakarni a fejét, hasát. Édes volt.


Később kapott egy párt, de a párja az nem lett olyan kezes mint ő.

2012. márc. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer próbáltuk. Folyamatosan úgy érzi, mintha fogná valaki, megdermedt, kínlódott, rossz volt nézni.

Totál fölösleges a hám, mert utcára úgyse viheted ki azzal se, csak kisállathordozóban utaztatható normálisan, sétáltatni a kertben sem lehet vele, hiszen hámostul berohan az első védett zugba, és ott kuksol, amíg le nem szedik róla.

A szőrét eldobhatja tőle, de némelyik már nem olyan érzékeny a megfogásra sem.

Viszont mivel nagyon intenzíven mozognak, ha a nagy rohanás közben a hám megakad valamiben, és megrántja a kisállatot, akkor elképzelhető sérülés is (nem zárom ki, hogy akár gerincsérülés is lehet). Ezek az állatok elképesztő sebességgel és lendülettel rohannak.


A hám egyszerűen nem alkalmas a csincsillához.

2012. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ha nagyon szelíd a csincsid akkor nem lessz baja! az enyémnek van, és semmi baja tőle... az utcán is azzal sétálunk! egy biztos, hogy nehéz ráadni, de miután egy olyan placcon sétáltatod haogy nem akad bele semmibe pl.: szék lába... akkor élvezni fogje a szabadságot!!!
2012. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!