Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adhatok "nyalánkságnak" a...

Mit adhatok "nyalánkságnak" a nyuszkóimnak?

Figyelt kérdés

szoktam adni pl porcfüvet tök szárazon, száraz kenyeret.....

de mit lehet még??


2009. jún. 16. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
friss pitypangot, imádni fognak érte, de olyan helyröl ahol tudod hogy nem vegyszerezték, és ne utmentéröl.
2009. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezt is szoktam :D

más ötlet???

2009. jún. 16. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézhetsz nekik olyan rágcsákat, amiken magok vannak, de figylej oda, hogy nem mézzel legyen összeragasztva.

Egy friss faág (cseresznye, meggy bármi) is klassz csemege nekik.

A lényeg, hogy amit adsz ne legyen cukrozott. Nálunk amúgy csemegének számított a kapor is, mert azt imádta. Ha lehetett kapni frisset, mindig vettem neki.


Viszont kenyeret ne adj nekik. Tudom, hogy régen ezt adtak a nyulaknak, hogy kopjon a foguk, viszont az emésztésüknek nagyon rosszat tesz és tönkre mehet. A széna van a fogkoptatásra és abból mindig kell, hogy legyen előttük bőven. Meg víz. :) De ezt csak megszokásból írtam... biztos te is tudod. :)

2009. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát pedig az én nyuszkóm egy éve eszik minden 3nap, kb és semmi baja :D

amúgy a kapor jó ötletl :)

2009. jún. 17. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Most még... de majd figyeld meg, hogy hamarabb elpusztul, mint ahogy elkéne neki.


A nyulaknál ez nem úgy történik, hogy folyamatosan rosszul van és abból látod, hogy ez jó e neki vagy sem. Megy megy szépen tönkre és akkor egyik pillanatról a másikra egyszer csak szarul lesz és kész.

Ha nekem nem hiszel nyugodtan kérdezz meg tenyésztőket (olyanokat, akik hobbinyúlakat tenyésztenek és nem vágónyulakat), állatorvost, olvass el erről szakkönyveket. Régen a házinyulaknál nem igazán foglalkoztak ezzel, mert azokat nem házi kedvencnek tartották. Ha elérték az ideális súlyt, mentek a telepre, vagy ha tenyészállat volt, akkor meg azért nem húzták évekig. Normál esetben 10 évig is elélhetnek, de csak akkor ha helyesen táplálkoznak.


Amúgy csak gondold végig. Indulj ki abból, hgoy a természetben mi az amit megtalál és megeszik. Ez főként fűfélék, magok, de nem kenyér. Genetikailag nem illik bele a táplálkozásába. Vannak akik kolbászt is adnak nekik, mondván a nyúl majd tudja, mi jó neki! Sajnos nem, a nyúl nem ilyen. A nyúl mindent elrág, amit az orra elé tesznek, akár jó neki, akár nem. Sajnos. És így a gazdiknak kell odafigyelni, hogy mi az amit megeszik.


Nem azért mondtam, mert rosszat akarok.Ellenkezőleg! Én tényleg szeretném, ha sokáig élne a nyuszid. Sajnos az enyim Karácsonykor meghalt és még mindig ki vagyok ez miatt. (Nem ettettem kenyérrel, más baja volt) Szóval nagyon vigyázz a tiedre!

2009. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

okok :D

köszi

2009. jún. 18. 12:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!