Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen rövid idő alatt ennyire...

Ilyen rövid idő alatt ennyire elhízott (hörcsög)?

Figyelt kérdés

Van egy most 2 éves(decemberben lesz 3) fiú hörcsögöm(egyedül tartom).

Egy héttel ezelőtt vettem észre, hogy 2x akkora lett a hasa mint volt. Nem hiszem hogy beteg lenne, teljesen egészséges(normálisan eszik, wc-zik, élénk), nem adtam neki puffasztó dolgokat. Viszont ahogy meghízott kicsit nehézkesen mozog a nagy hasa miatt, bár így is elég gyors.

Lehet hogy az új táp a baj forrása? Mert kb. 3-4 héttel ezelőtt tértem át bolti, dobozos hörcsögtápra, addig én válogattam neki búzát, szotyit,... és egyéb tápot.


Amikor észrevettem hogy elhízott kevesebb kaját(magot) adok neki(zöldség, gyümölcs minden este frissen), és amikor időm engedi "megfuttatom" a szobában :D


Tehát a kérdések: egy hörcsög el tud hízni ennyire 1-2 hét alatt ennyire?

Ennek lehet az oka a bolti táp? Vagy esetleg az öregedésének(kevesebbet mozog?) az egyik jele?


2012. ápr. 7. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudtommal az öregedésnek tudható be, több mozgásra kell bíztatni, ha elhízott, kövér, kevesebb ideig fog élni.
2012. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, én is ezért próbálom meg lefogyasztani :D
2012. ápr. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!