Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A süldő nyuszik a sok simogatá...

Höri börike kérdése:

A süldő nyuszik a sok simogatástól megfostosodnak? Ilyen nagykorukban is van?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
??
2012. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régen hallottam már ezt a szót, és belegondolva, soha nem tudtam mit jelent. Nekünk a kismacskáinkra mondták mindig anyuék, hogy ne fogdossuk, mert elfostosodnak. De azt sajnos nem tudom, a nyulaknál mi a helyzet. Azt se tudom, ez mitől alakul ki. De tény, állatoknál van ilyen, az emberi fogdosástól. Mondjuk szerintem inkább kiskorukba csak.
2012. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Marhaság. Nincs olyan betegség, hogy fostosodás, és olyan sem, amit a sok fogdosás okoz. Az persze igaz, hogy nem jó őket egész nap taperolni, mert stresszesek lesznek, meg egyébként is, van jobb dolguk is, de ennyi.
2012. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De elméletileg van, de hogy melyik állatnál vagy milyen idős korig, azt nem tudom. 2.voltam
2012. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor mutass valami _szak_irodalmat, ahol leírják a "fostosodás" nevű betegség tüneteik, okait és kezelését...
2012. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
A fostosodást szaknyelven hasmenésnek hívják, és szerintem nem elképzelhetetlen, hogy az erős stressz kiválthatja. Egy nem emberhez szokott nyúlnak hatalmas stressz ha kiszakítják a megszokott, embermentes életteréből hogy gyerekek "simogassák".
2012. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így már világos, köszönöm. Bár még így sem a simogatás okozza, hanem a stressz, amit ugye egyedenként más és más válthat ki.
2012. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!