Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi vagy tengerimalac?...

Törpenyuszi vagy tengerimalac? Érvek és ellenérvek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 10. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Tengerimalac.

Jó:

- Aranyos, ritkán harap, kevés kaját, helyet igényel, nem betegeskedik annyit, kevés a mozgásigénye.

Nyuszi ellenérv:

- Harap, vedlik, nagy a mozgásigénye (vagyis ki kell engedni a szobádba rohangálni), nagy hely kell neki, nem bírja pár nélkül, sokat eszik, válogatós.

2012. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek is mondom: pont hogy a tengerimalac nem bírja egyedül. A nyuszit lehet egyedül is tartani.

Tény hogy a nyuszi könnyebben lesz agresszív, mert nagyot tud rúgni, a malac mindig szelíd. De egyik sem harap.

A tengerimalacok érzékenyebbek pl az etetésre, de azért a nyuszi is.

A nyuszi megtanulja a szobatisztaságot, a malac nem.

A nyuszi nagyobb kicsit (nem általános, törpe méretek is változóak) és talán kicsit nagyobb a mozgásigénye.

Nyuszit oltatni kell.

Most enyni jutott az eszembe de biztos sok mindent kihagytam.

2012. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi, első: mindkettőt ki kell engedni a szobába szaladgálni. És mindkettőnek kb ugyanakkora hely kell: 100X50-es ketrec.
2012. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

tengerimalac:

2-őt kell tartani

100x50-es ketrec kell nekik

a táplálása szerintem drágább

nem lesz annyira bújós/szelíd

nem lehet szobatisztaságra nevelni

nyuszi:

több törődést igényel

100x50-es ketrec

kevesebb a táplálása

kell neki oltás

ivartalani is kellene

bújós lesz

szobatiszta

2012. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nem igazán lehet érvelni mivel nem ismerünk se téged se a környezetedet
2012. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazából nagyon hasonló a 2 kis állat, ezért is kérdeztem. Ketrec kb ugyanakkora kell, mindkettőnek vannak havi költségei és mindkettővel kell foglalkozni is. Csak azért mégis kíváncsi lennék a különbségekre is, melyiket miért... Vagy esetleg miért ne.

2012. ápr. 10. 19:12
 7/11 anonim ***** válasza:
hát szerintem a nyuszi ˇjobbˇ mert sokkal bújósabb lesz és negyon ragaszkodó, meg szobatiszta
2012. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ami nekem nagyon szimpatikus a nyusziba (ellentétben a malaccal) az a bújósság és a szobatisztaság. Viszont sokat olvasgattam már róluk, és hát ők valóban igénylik a napi több órás törődést. Ezzel semmi gond, de mindenkinek van olyan napja, amikor kicsit több a dolog és nem tud annyit foglalkozni azzal a kisállattal amennyit szeretne. Na most a nyuszi egész éjjel ugrálna meg zajongana a ketrecben, még a malac csendben elvan. Nem igaz?
2012. ápr. 10. 20:45
 9/11 anonim ***** válasza:

nem.. a malacok is egész éjjel udrálnak...:D meg nálam dobálják a játékaikat meg az etetőt, és levrik az itatót... szóval eléggé hangosak:)

nekem nincsen nyuszim de hallottam, hogy van olyan, hogy a nyuszi ráhangolódik egy idő után a ritmusodra és mikor leoltod a lámpát ő is csöndben marad... :)

ha meg nagyon zavar akkor ájjszakára nem tudod kirakni egy másik szobába? vagy nincsen olyan hely a lakásban ahol téged nem zavar?

2012. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp egy szobában lenne vele, ezért is kell mérlegelni. :) Viszont inkább a nyusziról olvastam azt, hogy nagyon akaratosak tudnak lenne. Szóval ha ő ki akar jönni a ketrecből, akkor neki mindegy hogy most épp éjszaka van, vagy világos nappal. Egyébként tény, hogy ezek a dolgok függnek az állat személyiségétől is. Például az egyik nyuszi nyugis éjjel, a másik meg "unalmába" hangoskodik. Nem igaz? Nem feltétlen szabad általánosítani. Csak azért érdekel, melyik állatkának mik az előnyei, esetleg hátrányai. Hogy biztosan tudjam, hogy melyiket szeretném igazán, ha választásra kerül a sor. :)
2012. ápr. 11. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!