Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van itt olyan, akinek rühes a...

Van itt olyan, akinek rühes a tengerimalaca?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
enyémeken szőratka volt. állatorvos, injekció. ennyi a teendő.
2012. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na az a gondom, hogy már két hete dokihoz járunk. ma is kapott gyulladáscsökkentő injekciót, előbb le is mostam diófa leveléből főzött teával, bepanthent is kentem rá de állandóan el kezd vakarózni és görcsös roham jön rá. Tud-e valaki nekem segíteni, mivel tudnám esetleg kikezelni? Házi praktika?
2012. ápr. 18. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Válts állatorvost. Nekünk az volt, hogy elvittük egyhez, adott neki szurit, meg valami kencét. Elmúlt, vagy csak nem látszott, de amit elfogyott a kence, visszajött. másik állatorvos utána adott rá valami mást és soha többé nem jött vissza.
2012. ápr. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Norina86 ***** válasza:
Sajnos ez egy nagyon csúnya rühatka, és 3-4-5 hét is lehet, amíg helyrejön. Az injekciót gondolom hetente kapja? Szerintem teljesen jól kezeled és az orvos is, de ha nagyon elfertőződött a bőre alatt, ahogy jönnek ki az atkák, továbbra is nagyon viszket és fáj neki még egy-két hétig. Ha ilyen jól kezeled végig, akkor szerintem meg fog gyógyulni. Bepanten helyett Contratubexet is ki lehetne próbálni, hasonló a hatása, nekünk gyorsabban hatott mint a Bepanten.
2012. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Norina86 ***** válasza:
Ja igen, gondolom atkára kapott ivermectin alapú injekciót is, ugye? Azt 7 vagy 10 naponta szoktak adni 2-szer, 3-szor amíg kipusztítja az összes atkát.
2012. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!