Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögtartás, de hogyan?

Hörcsögtartás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Kapott a lányom egy törpe hörcsögöt.Utána olvastam sok helyen,de annyi ellentétes infó van.

Kell nekik víz, vagy elég a zöldség-gyümölcs?

Heti 1-2-szer elég cserélni a almot,ha naponta kiszedem a pisis részt?

Mit ehet?K betűseket nem,almát se sűrűn mert savas (bár ez e kedvence),banánban túl sok a cukor stb....Körtét,salátát,ubit,répát,retket,magvakat és még Fehérje is kell heti 1-2-szer,az lehet sajt,tojás?

Köszönöm előre a válaszokat!


2012. ápr. 23. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kell neki itató

hetente takarítsd ki a ketrecet/terráriumot az egészet,naponta cseréld a pisis helyet

és amiket leírtál hogy mit ehet az úgy pont jó

fehérjének én egy pici sajtot szoktam,azt nagyon szereti az enyém

sok sikert a hörcsögtartáshoz ;)

2012. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Víz legyen nekik, jobb a biztonság, az enyém pont most hisztizett a vizéért :)

Én úgy tudom, hogy nagyon jól megfőtt tojást is ehetnek, meg olyan rántott husit ami nem fűszeres, és le van boncolva róla a panír.

Én is hetente takarítom a helyét. Vagyis a koszos részt kiszedem 3 naponta kb, hetente takarítom, vagyis a patyolat tiszta részeket, mint mondjuk a hengerek alatt, azt a részt összekeverem az új forgáccsal. És szerintem olyan 2 hetente szoktam nagytakarítást csinálni. Mindent jól elmosok (kerék, terrárium, tálak)

Én nem hallottam róla, hogy nem ehet almát, vagyis szokott kapni, és imádja. 9 hónapos, vagyis nem okoz nála gondot. A miénk télen kapott még sütőtököt, paradicsomot, paprikát.

2012. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2012. ápr. 24. 09:35
 4/4 anonim ***** válasza:
TILOS NEKIK RETKET ADNI!!!!!!!! beteg lesz tôle és felpuffadhat! de amúgy az almot akkor kell takarítani hogyha már szaga van! egyébként tenyésztô vagyok és ajánlom hogy adjatok neki natúr tehéntúróból készült kisujjkörömnyi labdácskát! remélem segítettem!:)
2012. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!